Migros işçilerine arabuluculuk yapan Haluk Levent: Sırada Yemeksepeti var

0
443

Migros işçilerinin direnişinde arabuluculuk yapan ve işçilerin taleplerinin karşılanmasına yardımcı olan sanatçı Haluk Levent, “Sırada Yemeksepeti var” dedi.

Migros’un Esenyurt’taki deposunda işlerinden atılan işçilerin direnişi 3 Şubat’tan beri devam ederken, geçtiğimiz günlerde sanatçı Haluk Levent’in çabalarıyla zaferle sonuçlanmıştı.

Halk TV’den İsmail Saymaz, bugünkü yazısında Haluk Levent ile yaptığı görüşmeyi yazdı. Haluk Levent, Saymaz ile görüşmesinde, “Geçen yıl da Migros işçileri için arabulucu olmuştum, o da çözüme kavuşmuştu. Ben yıllardır Migros işçisiyle birlikteyim. Önceki grevlerde yağmur altında şarkılar söyledim. ‘Bir şarkıcı çözdü’ye indirgenmesini tuhaf buluyorum. Sendika ve işçilerin kararlı duruşu olmasa çözülmezdi” ifadelerini kullandı.

Levent, Migros direnişçileri ve patronla görüştüğünü, arabulucu olmak istediğini aktardığını ve iki tarafın da bunu kabul etmesi sonrasında Ahbap’ta buluştuklarını; 8 saatlik görüşme sonrasında sorunu çözüme kavuşturduklarını belirtti.

“Sınıf bilinci olan bir sanatçının bu işi çözmek için uğraşması kadar doğal bir şey yok” diyen Levent, şöyle devam etti:

“Bazı iş yerlerinde greve gittiğim için reklam kaybettiğim oldu. Bu bir risktir. Riske giren sanatçı bunları yitirecek bazen. Son beş yılda 80’e yakın greve gittim. İnsanlara şarkılar söyledim. Emek bilinciyle yaklaşıyorum.”

Levent, Yemeksepeti eylemlerinde de arabuluculuk yapabileceğini belirterek, “Sırada Yemeksepeti var. Ona başlamayı düşünüyorum. Her an Yemeksepeti’ni gitarla basabilirim. “Haluk abiniz geldi ulan, ne oluyor, şu işi çözelim” demeyi düşünüyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.