Akbelen’i katleden Limak’ın patronu Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF Türkiye) yöneticisi çıktı

0
378

Muğla Milas İkizköy’de bulunan Akbelen Ormanı’ndaki maden sahasını genişletmek için katliam yapan Limak Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir’in Doğal Hayatı Koruma Derneği (WWF Türkiye) yöneticisi olduğu ortaya çıktı.

Ormanda Limak Holding ve IC Holding’in ortak iştiraki YK Enerji’nin maden sahasını genişletmek için ağaç kesimi sürerken, katliama engel olmak isteyen yöre halkına kolluk güçleri saldırıda bulunuyor.

Türkiye’nin önde gelen patronlarından Nihat Özdemir’in kızı olan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir’in WWF Türkiye’nin mütevelli heyeti üyesi olmasının ortaya çıkmasının ardından vakıf bir açıklama yayımladı.

Vakıfın açıklamasında Ebru Özdemir’in “profesyonel faaliyetlerinin vakfın ilkeleri ile uyuşmadığı”, Özdemir’in mütevelli heyeti üyeliğinden resmi olarak ayrılma işlemlerinin başlatıldığı duyuruldu.

Vakfın açıklamasında “Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir’in profesyonel faaliyetlerinin vakfımızın ilkeleri ile uyuşmaması ve vakıf tüzüğümüze aykırı olması sebebiyle mütevelli heyeti üyeliğinden resmi olarak ayrılma işlemleri devam etmektedir WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) olarak İkizköy-Akbelen Ormanı’nda sürmekte olan maden sahası açma çalışmalarına karşı, sivil toplum paydaşları ve yöre halkının verdiği mücadelenin yanındayız. Maden sahası açma faaliyetlerinin acilen sona erdirilmesi için yetkililerden taleplerimizi dile getirmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan WWF Türkiye’nin mütevelli heyetinde Ömer Koç, Faruk Eczacıbaşı, Bülent Eczacıbaşı gibi önde gelen patronlar yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.