AKP Dökülüyor Artvin Direniyor

0
1351

imageDış desteklerini kaybetmiş ve içeriden de çatırdamakta olan AKP iktidarı dökülürken Artvin halkının çevreyi koruma direnişi yeni halk ayaklanmalarının işaretini veriyor. AKP hükümeti direnen insanlara saldırıyor, üzerlerine gaz sıkıyor. Ancak saldırılar “Milletin a…a koyacağız!” sözü dillere düşmüş olan yandaş şirkete karşı direnişi durduramıyor. Artvin direnişi yeni direnişlerin habercisidir.

AKP hükümetinin din istismarcılığı Suriye’de en ağır yenilgisini aldı. AKP rejiminin Özgür Suriye Ordusu dağıldı. IŞİD ve Nusra çeteleri ise Suriye ordusu ve Kürt direnişçileri karşısında sürekli bozgun yaşıyor. Erdoğan’ın Suriye politikasına karşı AKP cephesinden de itirazlar yükseliyor.

AKP iktidarının kitle desteği sağlamak için milliyetçiliği kışkırtması fayda etmiyor. Rusya’ya savaş açma girişimi ABD’den destek alamayınca tam bir başarısızlığa uğradı. Kürt direnişçilerine karşı savaş ise gene AKP’yi rezil ediyor. Kürt ulusal hareketi direniyor ve Diktatör’ü çaresiz duruma sokuyor. Diktatör, yaklaşan sonu geciktirmek için iç savaş çıkarmak dahil her türlü çılgınlığı yapabilecek biridir.

AKP, Gezi direnişinden bu yana çöküş içinde. Eğer AKP ve/veya ordu, sistemin çöküşünü engellemek için başındaki Erdoğan’ı feda eder ve Suriye ile anlaşırlarsa bu kez de Suriye’de kendilerine barınma olanağı kalmayan çeteler Türkiye’ye döneceklerdir. Her türlü mücadeleye hazır olmamız gerekiyor.

Direneceğiz ve kazanacağız. Çünkü AKP’nin iç savaş dayatması karşısında teslim olmayacağız, diyen örgütlü hareketimiz var; içinde yer aldığımız Haziran Hareketi var; omuz omuza direneceğimiz Türkiye solundan devrimci arkadaşlarımız var; Cizre’de, Sur’da, Silopi’de, Kobane’de, dağlarda yiğitçe direnen Kürt kardeşlerimiz var. Halkımıza güveniyoruz; diktatörlüğü yıkacak ve sosyalizm yolunda demokratik halk iktidarını kuracağız!

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.