AKP: “ÖSO’ya laf eden Türk Silahlı Kuvvetlerine de laf etmiş olur”

0
1077

AKP milletvekili Volkan Bozkır, “ÖSO’ya laf eden Türk Silahlı Kuvvetlerine de laf etmiş olur” ifadelerinde bulundu.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP ve AKP’li üyeler arasında ÖSO tartışması yaşandı. Eski AB Bakanı da olan AKP Milletvekili Volkan Bozkır, CHP’lilerin ÖSO’ya ilişkin eleştirileri üzerine, “ÖSO’ya laf eden Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de laf etmiş olur” ifadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda CHP’li Ünal Çeviköz’ün “Afrin’de ÖSO’nun çaldığı zeytinlerden üretilen zeytinyağları Türkiye üzerinden ihraç edildi” demesi üzerine açılan tartışma sırasında CHP milletvekili Abdüllatif Şener’in AKP’lilere “ÖSO’nun sözcüsü müsünüz” demesi üzerine AKP’li İbrahim Aydemir “ÖSO’nun sözcüsüyüz evet” yanıtını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz konuşmasında, “Suriye’nin toprak bütünlüğünü, siyasi egemenliğini ve bağımsızlığını Gaziantep merkezli geçici Suriye Hükümeti kurarak, bu oluşumun başkanını da televizyonlara çıkararak, bu oluşumun Suriye’den alınan diplomalara denklik vermesine izin vererek, Afrin’de ÖSO’nun çaldığı zeytinlerden üretilen zeytinyağlarını Türkiye üzerinden ihraç ederek, Suriye’de fakülte kurarak sağlamak mümkün değildir. Bütün dünya, Suriye’deki askeri varlığımızın giderek azaltılmasını beklerken, görülen odur ki AKP’nin Suriye’den çıkmaya niyeti yoktur” dedi.

Çeviköz’ün sözlerine yanıt veren AKP’li Volkan Bozkır “Efendim, ÖSO zeytin hırsızıymış. Bu lafı aynen iade ediyorum, ‘zeytin hırsızı’ dediği ÖSO derken Türk Silahlı Kuvvetleri’yle bu bölgelerde üç harekâtı gerçekleştirmiş ve şehitler vermiş insanlardan bahsediyoruz, gruptan bahsediyoruz. Bu şekilde bir ifadeyi 500 bin Suriyeliyi katletmiş Beşar Esad’ın elini sıkmak için yarışa giren bir partinin temsilcisinin söylemesini de doğrusu yadırgamadım” dedi.

AKP’li vekil: “ÖSO’nun sözcüsüyüm var mı!”

CHP’li Milletvekili Abdüllatif Şener, “Sayın Volkan Bozkır, ÖSO’nun sözcüsü mü?” demesi üzerine AKP’li İbrahim Aydemir, “Benle beraber hareket ediyorsa evet sözcüsüyüm, var mı!” diye seslendi. Bozkır da, “Türk Silahlı Kuvvetleri’yle birlikte hareket eden ÖSO’dan bahsediyoruz. Eğer ÖSO’ya bu laf ediliyorsa Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de laf atmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri ve ÖSO birlikte hareket ediyor; ÖSO’ya laf eden Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de laf etmiş olur, onun için iade ettim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.