AKP, Tunç Soyer’i hedef almaya devam ediyor: “Yunan’a ‘haddini bil’ demesini beklediğiniz belediye başkanı kalktı, ecdadımıza dil uzattı”

0
180

AKP’li Mahir Ünal, İzmir Belediye Başkanı (CHP) Tunç Soyer’i hedef aldı. Ünal, “Yunan’a ‘haddini bil’ demesini beklediğiniz belediye başkanı kalktı, ecdadımıza dil uzattı.” ifadelerini kullandı. 

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Osmanlı Devleti’nin 100 yıl önce işgalcilerle işbirliği yapmasına yönelik eleştirisine tepki gösterdi. 

Mahir Ünal, Kayseri’de Ali Dağı 360 Mesire Alanı’nda düzenlenen Kahramanmaraşlılar Festivali’ne katıldı ve orada yaptığı konuşmada, Tunç Soyer’i hedef aldı. Ünal konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Şimdi bunu niye anlatıyorum. Şimdi İzmir’in kurtuluşunu kutlarken ne beklersiniz. Bir Türkiye Cumhuriyeti belediye başkanının, bir büyükşehir belediye başkanının şu duyguyla hareket etmesini beklersiniz. Mavi Vatan’ın mücadelesini veren bir Türkiye var, Doğu Akdeniz’de haklarını koruyan bir Türkiye var, diğer taraftan NATO’nun angajman kurallarını ihlal eden, düşmanca hareket içerisinde olan bir Yunanistan var, taciz ateşi açan bir Yunanistan var. Orada bir belediye başkanının, Kurtuluş Savaşı’nda bu mücadelenin önderliğini yapmış Mustafa Kemal Atatürk ile ve Atatürk’ün nutkunu okumakla övünen bir belediye başkanının kükremesini beklersiniz değil mi? Yunan’a karşı ‘haddini bil’ demesini beklersiniz değil mi? Ama ne oldu? Yunan’a ‘haddini bil’ demesini beklediğiniz belediye başkanı kalktı, ecdadımıza dil uzattı.” 

Hatırlanacağı üzere Soyer’in konuşmasına daha önce de Hamza Dağ, Ömer Çelik tepki göstermişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.