AKP’Lİ Bakan Eşi, Uzun “İzin” Döneminden Sonra Cumhurbaşkanlığı’na Atandı

0
3597

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün eşi İlknur Gül, beş yıllık memuriyet hayatının büyük bölümünü ‘izinli’ geçirdikten sonra Cumhurbaşkanlığı’na atandı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlayan İlknur Gül’ün beş yıllık memuriyet hizmeti boyunca neredeyse işe uğramadan maaş aldığı iddia edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nde göreve başladıktan kısa süre sonra doğum iznine ayrılan İlknur Gül, doğum izni bittikten sonra da 14 Eylül 2015 tarihinden itibaren ‘doğum yapması’ nedeniyle iki yıl ücretsiz izin istedi. Gül’e yasada öngörülen süre düşülerek bir yıl 11 ay beş gün izin verildi.

Gül, bu izin biter bitmez 19 Ağustos 2017 tarihinden itibaren bir yıl süreyle yeniden ücretsiz izne çıktı.

İki ay sonra ücretsiz iznini keserek 17 Ekim 2017’de yeniden belediyedeki görevine dönen Gül, göreve başladığının ertesi günü geçici görevle başbakanlıkta görevlendirildi.

Orada da aynı yöntemi kullandığı belirtilen Gül, başbakanlığın kapatılmasının ardından yeniden eski kadrosuna dönüş yaptı.

İlknur Gül , kısa süre önce belediyeden ayrılarak 15 Aralık tarihinden itibaren Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı’nda mimar kadrosuyla işe başladı.

Bu arada İlknur Gül, işe gitmeden Cumhurbaşkanlığı’na atanırken bugüne kadar KHK ile 125 binden fazla kişi işinden atıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.