AKP’li belediye başkanı, belediyenin imkanlarıyla evinin avlusunu yıkatmış

0
434

Aksaray’ın Sarıyahşi ilçesinin AKP’li belediye Başkanı Fatih Ünsal’ın, belediyenin itfaiye aracıyla belediye personeline evinin avlusunu yıkattığı görüntüler ortaya çıktı. Bu görüntüleri çeken vatandaş, “Belediye başkanım parasını ödüyor musun? Fişini paylaş da görelim” diyerek yaşanan duruma tepki gösterdi.

Aksaray’ın Sarıyahşi ilçesinde bir vatandaş, AKP’li belediye başkanı Fatih Ünsal’a ait olduğunu ileri sürdüğü evin avlusunun belediyeye ait itfaiye aracıyla belediye personelini yıkattığı görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Yayımladığı görüntülerde belediye başkanına “Parasını ödüyor musun? Fişini paylaş da görelim” diyen vatandaş, “Tarih 12 Mayıs, saat 14:20. Sariyahşi Belediyesi itfaiyesi, belediye başkanının avlusunu yıkıyor. Sarıyahşi ilçesi sakinleri, siz avlunuzu itfaiye aracı ile yıkatabildiniz mi?

Belediye başkanının evinden akan su vatandaşın evine doluyor. Geçtiğimiz Ramazan arefesinde de aynı görüntüleri çekmiştim. Belediye başkanım parasını ödüyor musun? Fişini paylaş da görelim. Vatandaş perişan ve sesini çıkartamıyor. Ben bundan başka avlusunu yıkatan belediye başkanı görmedim. Görmeyenler de görsün diye çekiyorum. Belediye başkanı kendine ve cebine çalışıyor” sözlerini kullandı. 

CHP’den ilk kez olmuyor iddiası

CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde Sarıyahşi ilçesine ziyarette bulunduk. Bölgede belediye başkanı hakkında birçok tespitte bulunduk. Belediye başkanı halka hizmet yerine belediye imkânlarını birçok kez kendisi için kulanmış. Belediyeye ait iş makineleri, belediye başkanına ait işyeri ve inşaatlarda çalıştırılmış. Belediyeye ait atıl bir vaziyette bulunan futbol sahasındaki tribün demirlerinin belediye başkanına ait özel mülkte kullanılmış.

Başkanın, devletin sulama göletine kaçak boru takarak yonca tarlasını bile sulatmış. Bunların yanından belediye araç bakım ve otoparkında belediye başkanına ait biçerdöver ve araçlarının bakımının yapıldığını da örendik. Bunlara benzer birçok konuyu yaptığımız basın açıklamasıyla belediye başkanına sorduk ama  cevap alamadık.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.