AKP’li Belediye Meclis Üyesi, CHP’linin önünü kesti, ateş açtı, serbest bırakıldı!

0
800

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Sonay Ergül, yaylada bulunan evinden çıktığı sırada AKP’li Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eken ve AKP’li Belediye Meclis Üyesi Abdulaziz Akgül’ün oğlu İbrahim Akgül tarafından silahlı saldırıya uğradı. Saldırganlar ifadesi alınıp serbest bırakıldı.

Çorum’un Kargı ilçesinde CHP Belediye Meclis Üyeliği yapan Sonay Ergül, yaylada bulunan evinden özel arabası ile çıkıp ilçeye gitmek istedi. Bu sırada önü AKP’li Meclis Üyesi İbrahim Eken ve başka bir Meclis Üyesinin oğlu tarafından kesildi. Ergül’ün aracına ateş açıldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Sonay Ergül, “Olayda kullanıldığı tahmin edilen bir tabanca İbrahim Eken’in aracında bulundu” dedi. Olay yerinden kaçmasına rağmen şahısların kestirme yoldan tekrar önüne geçtiklerini ve bu defa İbrahim Eken, İbrahim Akgül ve sonradan gelen kişiler tarafından aracının taşlandığını söyleyen Ergül, “Kaçarak canımı zor kurtardım” şeklinde konuştu.

Ergül olayı jandarmaya haber verdiğini ancak jandarmanın saldırganları serbest bıraktığını ise şu ifadelerle anlattı:

“Jandarmanın incelemesi sonucunda olayda kullanıldığı tahmin edilen bir adet tabanca İbrahim Eken’in aracında, olayın meydana geldiği bölgede ise yüz adet tabanca ve tüfek boş kovanı bulundu. Şikayetçi olduğum kişiler ifadeleri alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.