İşte AKP’nin gerici zihniyeti: ‘Kadınların öldürülmelerinin sebebi özgürlük düşkünü olmaları’

0
1205

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AKP’li üyesi Hamdullah Arvas, kadın cinayetlerinin kadınların özgürlük düşkünlüğünden gerçekleştiğini ve abartıldığını iddia etti.

Hamdullah Arvas, geçtiğimiz pazar Muğla’da milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından darp edildikten sonra bıçaklanarak öldürülen 25 yaşındaki Zeynep Şenpınar’la ilgili skandal bir paylaşım yaparak, kadınları suçlayan açıklamalarda bulundu.

Arvas sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hikaye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi” ifadelerini kullandı.

Kadın cinayetlerinin gündeme getirilmesini “maksatlı yapılan bir algı yönetimi” diye niteleyen Arvas, kadın cinayetlerini kadınların “özgürlük düşkünü” olmasına bağlayarak bu kişilere “Edep yahu” dedi.

Arvas’ın paylaşımına çok sayıda sosyal medya kullanıcısından tepkiler gelmesi üzerine şunları söyledi, “Paylaşımımda vermek istediğim mesaj: Son dönemlerde yaşanan özellikle genç kadın ölümleri genelde gayrimeşru ilişkilerle kurulan hayatlarda olduğu ve bu ilişki türünün yanlış olduğudur.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.