AKP’li Belediye, Süleyman Soylu’yu eleştiren işçiyi işten attı

0
862

Mersin’de AKP’li Akdeniz Belediyesi, sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu eleştiren işçiyi işten çıkardı.

Aynı zamanda DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası Mersin Şubesi Denetim Kurulu üyesi olan Mehmet Can İlingi, sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik eleştirileri sonrası işten atıldı.

Bakan Soylu’nun istifa kararı sonrası, “Sorumluluğu üzerinize aldınız fakat hesap vermeden gidemezsiniz. Bundan sonra olacak olan ölümler sizin sorumluluğunuzdadır.” paylaşımı İlingi’nin işten atılmasına gerekçe yapıldı.

Genel-İş Mersin Şubesi adına açıklama yapan ve konuya tepki gösteren Şube Başkanı Kemal Göksoy, İlingi’nin paylaşımında herhangi bir hakaretin bulunmadığını, ifade özgürlüğünün kullanıldığını belirtti.

Belediye yöneticilerinin üyelerini işten çıkarmasında kendilerini yargı yerine koyduklarını dile getiren Göksoy, “Bu ülkenin hukuku ve yasaları var. Süleyman Soylu’nun hatasını kabul ettiği bir yerde belediye yöneticileri burada kime yaranmak istiyorlar. Bu arkadaşımız belediye başkanına yada yöneticilerine herhangi bir hakareti olmadı. Üyemiz belediye de sevilen bir arkadaşımız. Biran önce arkadaşımız işine geri dönmelidir. Yapılan bu hatadan geri dönmelidir.” dedi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.