AKP’li belediye yardım standına el koydu

0
715

AKP’li Şemdinli Belediyesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nın başlattığı yardım kampanyasını engelledi.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından koronavirüs nedeniyle ihtiyaç sahipleri için başlatılan “İmkanı olan bıraksın, ihtiyacı olan alsın” kampanyası, AKP’li Şemdinli Belediyesi tarafından engellendi. Kampanya kapsamında açılan standa belediye tarafından el konulurken, kampanya pankartları söküldü. 

Tepkiler üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Şemdinli Belediyesi, standın 2860 Sayılı Yardım Toplama Kanununun 7’nci maddesine aykırı olduğu gerekçesiyle müdahale edildiğini savundu. Açıklamada, “Söz konusu madde gereğince ilgili mercilerden izin alınarak yardım toplanacağı bilinmektedir. Ancak kurulan standın kanuna aykırı olduğundan dolayı, belediyemiz zabıta amirliğince kanunlar çerçevesinde söz konusu kurulan stant kaldırılmıştır.” denildi.

Şemdinli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Tekin de yaptığı açıklamada, “Belediye yardım kampanyası için izin almadığımız yönünde bir açıklama yapmış. Kampanya öncesi gerek kaymakamlık gerekse de belediyeye bilgi verdikten sonra başladık.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: MA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.