AKP’li Yetkiliden İlginç Açıklama: “Her İleri Sürdüğümüz Doğru Olmayabilir.”

0
1110

AKP, İstanbul yenilgisinden sonra seçimin yeniden yapılması için üç bavula sığdırdıkları itiraz dilekçelerini dün YSK’ye vermişti. 

Olağanüstü itiraz başvurusuyla ilgili bugün AKP İstanbul Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz açıklama yaptı. Yavuz, “CHP’li yetkili ‘Kısıtlıların oy kullandığını nereden biliyorsunuz?’ diyor. YSK incelesin diye ileri sürüyoruz. Her ileri sürdüğünüz doğru olmayabilir” dedi. Yavuz, KHK ile ihraç edilenlerle ilgili de, “Şimdilik böyle bir iddiada bulunmadık. Aslında hiçbir yerde oy kullanamaması gerekir” ifadesini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, parti genel merkezinde medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. 

Yavuz’un konuyla ilgili yaptığı açıklamalar şöyle: “Sadece geçersiz oy sayımıyla AK Parti lehine düzeltilen oy 5 bin 594. Maddi hata düzeltimi tüm oyların sayımına ilişkin düzeltmeler yapıldı. İstanbul’daki bütün sandıları baz aldığımızda sadece yüzde 10’u sayıldı. 13 bin 908-13 bin 800’lere gün gün aradaki farkın nasıl eridiğini size gösterebilirim.

“BU İŞİ CHP KURGULADI İDDİASINDA DEĞİLİM”

2 Nisan’da fark 24 bine inmiş. 5 Nisan’da 18 bine, 8 Nisan’da 15 bin civarında. Bugün itibariyle 13 binli rakamları telaffuz ediyoruz. Nasıl bu kadar oy aşağı düştü? Hiçbir şey olmamış ise… Biz diyoruz ki kesinlikle bir şeyler oldu. Bizim de bir parça kusurumuz vardı. Ortada kanunun dışına çıkan seçim günü fark edemeyeceğimiz bir takım kanunsuz işlemler yapıldı diyoruz. Bir takım kanunsuzluklar yapıldı. CHP’nin tavrını anlamıyorum. Bu işi CHP kurguladı iddiasında değilim. CHP’ye de düşen bu kadar kanunsuz iş ve işlemleri onların da takip etmesidir.

“SEÇİM İŞLERİ YOLSUZLUĞU YAPILDI”

Bu iş CHP’ye yarasın diye yapıldı Ekrem İmamoğlu’na. İmamoğlu’na yarasın diye yapıldı diye bu kadar şüphe ile bu seçimin arkada kalmasına hiçbir partinin razı olmaması gerekir. Organize usulsüzlük yapıldı. Seçim işleri yolsuzluğu yapıldı.Partilerin denetimine uygun olmayan alanda bir şeyler oldu.’


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.