Alevi Anadolu İnanç Önderleri Birliği’nden ”Evet” Propagandası

0
1563
hz-ali-evet-pankart-640x360
Foto: mynet.com

İstanbul’da Alevi Anadolu İnanç Önderleri Birliği, Hz. Ali’nin resmini kullanarak “Evet” kampanyası yaptı. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen birlik, Hz. Ali’nin resminin yer aldığı pankartları Kocamustafapaşa, Zeytinburnu, Bahçelievler ve Fatih gibi birçok semte astı.

Alevi Anadolu İnanç Önderleri Birliği’nin imzasını taşıyan pankartın İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Fakültesi’ne asılması da ayrıca dikkat çekti. Pankart birçok kişi ve kurum tarafından tepkiyle karşılandı. “Hayır” kampanyasının yapılması her fırsatta engellenirken, bir kesim tarafından sembol haline gelmiş dini unsurların siyaset malzemesi yapılmasının uygun olmadığı belirtildi.

Pankarta tepki gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ: “Bu yapılan tüm İslam alemine hakarettir. Ayrıca biz Alevileri de yaralar. İstanbul’un ana arterlerinde asılı bu pankartlar niye toplanmıyor? “Hayır” yazan pankartlar toplatılıyor da bu pankart nasıl görülmüyor? Toplumun sinir uçlarıyla oynamak doğru değil. Biri de çıkar başka kutsal kişilerin fotoğraflarını basarak seçim malzemesi yaparsa ne olacak? Derhal İstanbul’un neresinde olursa olsun pankartlar toplatılmalıdır, bu görev de Kadir Topbaş’ındır.” dedi.

28/03/2017

Odak Dergisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.