Alişan İpşiroğlu’nun haklı mücadelesi kazanımla sonuçlandı!

0
885

Ataşehir Belediyesi’nden haksız şekilde işinden atılan ve 208 gündür belediye önünde işine dönmek için mücadele veren işçilerde Alişan İpşiroğlu’nun haklı mücadelesi kazanımla sonuçlandı.

İpşiroğlu bugün belediye yetkilileri ile yapılan görüşme sonrasında işe iade edildi.

Konu ile ilgili bir video ile açıklama yapan Alişan İpşiroğlu, “Yetkililer ile yapılan görüşme sonrasında bugün itibari ile işbaşı yapıyorum. Ortada bir kazanım varsa bu Alişan İpşiroğlu’nun kazanımı değil, bütün işçi arkadaşların kazanımıdır. Burdan bana maddi manevi destekte bulunan herkese, emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

DİSK Genel-İş İşyeri Temsilcisi İnan Kaloğulları ise, “Biz de Alişan abiyi kutluyoruz. Kendisini alkışlıyoruz. Saygın bir tutumla mücadele etti, bunun sonucunda oluşan diyalog ile işe girdi. Umarız bu giriş sorunun tamamen çözülmesine kapı aralar, diğer arkadaşımız için de çözüm yaratır. Herkese hayırlı olsun, dayanışmanın ve mücadelenin kazanımıdır” dedi.

Yine işyeri temsilcisi Sevgi Peker ise, “Bugün güzel bir haber aldık, Alişan abi işe geri döndü ve bu vermiş olduğu mücadeleyle kazanılmış bir haktır. Umarım bu diğer arkadaş için de bir kapı aralığı olur. Tekrardan hayırlı olsun” ifadelerinde bulundu.

Gerçekleşen görüşmelerin sonrasında ulaştığımız İpşiroğlu ayrıca, “Daha önce neler yapıyorsak, nasıl mücadele ediyorsak, bundan sora da o şekilde mücadele edeceğiz. Dayanışma yaşatır, dayanışma insanlaştırır sloganımızın kazanımla sonuçlandığını gördük. Ezilenlerin mücadelesini kazanımla sonuçlandırmak için bundan sonra da var gücümüzle çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.