Almanya’nın Duisburg kentinde polis, Tarık S. isimli kişiyi İsrail yanlısı gösterilere saldırı planladığı gerekçesiyle gözaltına aldı

0
110

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde olan Duisburg kentinde polis Tarık S. isimli kişiyi İsrail yanlısı gösterilere yönelik bir saldırı planladığı gerekçesiyle gözaltına aldı.

Yapılan açıklamada, gözaltına alınan 29 yaşındaki Almanya doğumlu Tarık S.’nin sabıka kaydı olan radikal bir cihatçı olduğu ifade ediliyor. Tarık S. 2013 yılında Türkiye üzerinden Suriye’ye geçip IŞİD saflarında savaşmış ve üç yıl sonra Almanya’ya döndüğünde havalimanında gözaltına alınıp daha sonra beş yıl hapis cezasına çarptırılmış.

Alman haber kanalı WDR’nin verdiği bilgilere göre Kuzey Ren-Vestfalya’da şu anda 186 kişi İslamcı tehdit olarak görülüyor. Bu kişilerin ulaşan büyük bir kısmı ise “eyleme hazır” olarak sınıflandırılıyor ve polis tarafından yakından takip ediliyor. Almanya genelinde ise bu zamana kadar 400’den fazla kişinin IŞİD’e katılmak üzere Suriye’ye gittiği biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.