Alper Taş’tan CHP Beyoğlu Adaylığı İçin Açıklama

0
1254

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Fox TV’de “CHP’nin Beyoğlu adayı olarak ÖDP Genel Başkanı Alper Taş sizin gönlünüzdeki isimmiş. Yarın PM’ye onun ismini mi getireceksiniz?” şeklindeki soruya “Olabilir. Alper bey son derece saygın bir isim. Beyoğlu’na yakışan bir isim. Genç, dinamik bir arkadaş dolayısıyla bakacağız” şeklinde yanıt vermişti.

Oda Tv’nın telefonla ulaştığı ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş konuyla ilgili şunları söyledi:

Kemal Bey’in kendisiyle görüşmedik ama Kemal Bey adına Beyoğlu Belediye Başkanlığı’na ilişkin teklif geldi. Biz de durumu arkadaşlarımızla, çevremizle değerlendireceğimizi kendilerine ilettik. Kemal Bey de bugün düşüncesini televizyonda beyan etti.”

Ayrıca Alper Taş “Partimiz sosyalizmi amaçlayan bir parti. Ben de bir sosyalistim. Bizim açımızdan mesele aynı zamanda bir fikir, ideoloji meselesi. Sağ olsun Kemal Bey, ‘genç, dinamik, çalışkan’ diye iltifat etti, teşekkür ederim ama konu Alper Taş’ın Cumhuriyet Halk Partisi adaylığı meselesi değil. Sosyalistlerin, sosyal demokratlarla Beyoğlu özelinde somut bir işbirliği ittifakı, mücadele birliği olacak mı olmayacak mı? Partinin ele aldığı nokta burasıdır. Doğru olan nokta da burasıdır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Oda TV

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.