Altun’un kaçak yapı inşa ettiği boğaz görünümlü araziyi aylık 258 TL’ye kiraladığı ortaya çıktı!

0
837

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un geçtiğimiz günlerde Kuzguncuk’taki evinin yanında bulunan boğaziçi görünümlü araziyi kiraladığı ve arazinin üzerine kaçak yapılar yapmaya çalıştığı ortaya çıkmış, bu yapılar ise İBB tarafından yıkılmıştı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü ise, yapılan haberler sonrasın bir açıklama yapmış ve Altun’un bu araziyi “en yüksek teklif” ile kiraladığını ifade etmişti.

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre Altun’un, evinin yanında bulunan araziyi 10 yıllığına aylık 258 TL’ye kiraladığı ortaya çıktı. Arazinin 10 yıllık kira bedelinin 31 bin TL olduğu belirtildi.

Altun, Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’nde yer alan Kuzguncuk’ta kiraladığı evinin yanındaki araziye yol, şömine ve çardak gibi peyzaj düzenlemesi yaptırmış mahalle sakinlerinin çivi bile çakamadığı bölgede araziye birçok noktadan görünen beton taşlardan bir de duvar ördürmüş, jiletli teller çekmişti. Mahalle sakinlerinin şikâyeti üzerine geçen pazartesi günü çardak ve şömine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.