Ankara Savcılığı’dan Tabipler Birliği’ne Soruşturma

0
1323

D85A093F-2698-4A43-AA94-922D5C36D32DAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyesi 11 kişi hakkında soruşturma başlattı.

AKP hükümetinin Afrin saldırısına karşı barışı savunduğu için hükümet ve yandaşlar tarafından günlerdir hedef gösterilen Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerine bu sabah operasyon yapıldı. Çok sayıda hekimin evlerinde ve işyerlerinde arama yapıldığı gözaltı kararı olduğu bildirildi.

TTB Merkez Konseyi üyesi 11 kişi hakkında “Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama” ve “Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik” iddialarıyla dün soruşturma başlatılmıştı.

Dün başlatılan soruşturmanın hemen ardından, savaşa karşı çıkan, “savaş bir halk sağlığı sorunudur!” diyen TTB yöneticilerinin evlerine polis baskın düzenledi.

Polisin, savcılık kararı doğrultusunda ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak ve halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ gerekçesiyle TTB Merkez Binası’nda da arama yaptığı bildirildi.

Listede yer alan isimlerle ilgili 7 günlük gözaltı kararı bulunduğu belirtiliyor.

29 Ocak 2018

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.