Hiç Bir Şeye Benzemez Vatanını Satanın Korkusu!

0
1821

D1D19605-1BF4-4483-ABDD-4890EE48FD4ATürk Tabipler Birliği savaşa bir bildiri yayınlayınca Erdoğan panikledi. Erdoğan öyle korktu ki Türk Tabipler Birliği’ni “terörist sevicisi” ilan etti. Ayrıca adlarına ve sıfatlarına bile itiraz ederek onlar için “Sözde Türk Tabipler Birliği” dedi. Türk Tabipler Birliği Afrin’e karşı başlatılan savaş için “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlıklı bildiri yayınlamıştı.

Savaş tabii ki bir halk sağlığı sorunudur. Çünkü savaş öldürüyor, yaralıyor, sakatlıyor; çocukları babasız-annesiz, eşleri dul bırakıyor , anne-babaları evlatsız bırakıyor. Hatta aralarında çocukların bulunduğu siviller ölüyor, sayısı daha şimdiden 80’i aşmış olduğu rapor edilen siviller. Kullanılan cephaneler çevre kirliliği ve kalıcı hastalıklar yaratıyor. Hayvanlar ölüyor. Herkes Erdoğan’ın Bilal’i gibi askerlikten sıyrılamıyor tabii. Savaşa giden evlatlar var. Savaş büyük acılara ve psikolojik sorunlara yol açıyor. Savaşa sarf edilen kaynaklar insan sağlığıyla ilgili olarak beslenme, giyim, barınma, eğitim, sağlık gibi temel ihtiyaçlardan kesiliyor. Bunlar Türkiye’de yaşayan Türk, Kürt Arap vb bütün emekçilerin sorunudur. Savaş yüzünden nüfusun bir kesimi diktatörlerin kölesi haline geliyor. Köleleşmek çok ağır bir sağlık sorunudur. Vicdansız yöneticiler kendi çıkardıkları savaşı bahane ederek muhalefeti yasaklıyorlar. Politik baskılar halk sağlığı sorunudur. Savaş halk gruplarını birbirine düşman ederek büyük bir halk sağlığı sorunu yaratıyor.

Bu ülkenin doktorlarının savaşa karşı çıkmaları onların görevidir. Onlar başlarına gelecekleri elbette biliyordu. Buna rağmen savaşa karşı çıkmış olmaları ülkemiz için gurur kaynağıdır.
Erdoğan’ın açıklamasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı adını taşıyan Erdoğan yargısı, TTB yöneticisi 11 kişi hakkında soruşturma başlattı ve gözaltı kararı verdi. Erdoğan’ın polisleri de onları gözaltına aldı.
Erdoğan halkın diktatörlüğe tepkilerinin nasıl büyüdüğünü gördüğü için savaş çıkardı. 2019 seçimlerini kaybedeceğini görüyordu. Savaşa başladı ki artan yoksulluğun, açığa çıkan yolsuzlukların, işsizliğin, hayat pahalılığının, din adına cinsel istismar skandallarının üstü örtülsün. Türklerle Kürtlerin birleşmesini engellesin ve Kürtlere karşı kışkırttığı Türkleri ve Arapları kendi yanına alsın. Erdoğan ABD ile eski güzel günlere dönülmesi için savaş başlattı, vatanı satmanın karşılığında bütün muhaliflerin ABD desteğiyle ezildiği günlere…

Savaş başlattı ki kendisine muhalefet edeni kolayca hain etsin. Erdoğan o kadar korkuyor ki sesi soluğu çıkmayan CHP’ye bile Ana Muhalefet Partisi yerine Ana İhanet Partisi diyor.

Onu savaş da kurtaramayacak. Erdoğan bu savaşı kaybedecek. Kuvayi Milliye ilan ettiği IŞİD’in ikizi ÖSO dinci çeteleriyle koyun koyuna yaşayan ordusu tıpkı çöküşteki Osmanlı ordusu gibi moralsiz ve savaşamıyor. Ürkek pilotları bombalarını neredeyse yıldızlara çıkıp oradan bırakacaklar. Sivillerin ölmesi umurlarında değil.

Kimse moralini bozmasın. Biz kazanacağız. Hepimiz bu zalime karşı birlik olmanın yolunu arayalım.

30 Ocak 2018
ODAK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.