POLİS TERÖRÜ DEVAM EDİYOR

0
1848

Başbakan Erdoğan’ın yazılı basın ve televizyonlarda verdiği tehdit demeçlerinden sonra birçok ilde Gezi Parkı Direnişçilerine dönük operasyonlar başlamıştı. Geçen hafta Ankara’da evleri basılarak gözaltına alınan, içlerinde arkadaşlarımız Gizem Bayram ve Hüseyin Arlıer’in de bulunduğu 25 devrimciden 22’si çıkarıldıkları mahkemede tutuklanmıştı. Odak Ankara temsilcimizGizem Bayram da tutuklann devrimciler arasındaydı.

murat

Operasyon sonrasında yapılan basın açıklamasında ve Terörle Mücadele şubesi önünde Ankara Odak çalışanı Murat Bozkurt da polis tarafından “seninle de görüşeceğiz” şeklinde tehdit edilmişti.

Aradan tam 1 hafta geçti ve bu sabah Ankara’da 30’a yakın ev baskınında 19 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre gözaltına alınan direnişçilerin isimleri şöyle:

Halkevleri üyeleri Yadigar Vuruşaner, Yener Çıracı ve Ulaş Kaman, ESP üyeleri Eren Altun ve Oğuzhan Akça, SDP MYK üyesi Halil Cengiz Gültekin, Kaldıraç dergisi okurları Taner Aka, Mehmet Aka, Hasan Koç ve Yusuf Bahtiyar Özkan, Partizan okurları Tayfun Tutulmaz ve Cihat Ağtaş, YDG okuru Denizcan Aydın, Odak okurları Murat Bozkurt, Mert Arslan ile Mehmet Can Tayşan, Serhat Büküş, Doğukan Aydın ve Cem Lafçı.

AKP’nin “insan avı” bu şekilde devam etmektedir. Polis terörü bu şekilde devam etmektedir. Bu sabah gözaltına alınan devrimciler-direnişçiler derhal serbest bırakılmalıdır.

Gezi Parkı Direnişçileri Onurumuzdur!

ODAK

25.06.2013

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.