Dersim’de Kaybolan Engin Eroğlu Hala Bulunamadı

0
1502

Dersim’in Ovacık ilçesine bağlı Yaylagünü Köyü’nde yaşayan 28 yaşındaki Engin Eroğlu, Cumartesi günü hayvanları otlatmaya çıkardı. O günden itibaren Eroğlu hala bulunamadı.

Eroğlu’nun akşam eve dönmemesi üzerine ailesi köy sakinleriyle birlikte aramaya çıktı. Engin Eroğlu’nun gittiği güzergahları arayan yakınları, Munzur Nehri kıyısında, Şorşwenk Köprüsü yakınlarında Eroğlu’nun cep telefonu ve şapkasını buldu. Ana yol kenarında ise kan izine rastlandı.

Ailenin haber vermesi üzerine bölgeye giden jandarma olay yerinde inceleme yaptı. Etraftaki delilleri toplayan Jandarma, yerdeki kandan örnekler aldı. Olay yerinde ayrıca bir otobüse ait parçalarda bulundu.

Arama çalışmaları AFAD ekiplerinin katılımı ile devam ediyor. Kayıp genci arama çalışmalarına AFAD, UMKE ekipleri, Jandarma ve gönüllülerden oluşan 200 kişilik ekip destek veriyor.

Artı Gerçek’ten Remzi Budancir’in haberine göre, Engin Eroğlu’nun kaybolması ile ilgili çeşitli iddialar sosyal medyada yer almıştı. 

Eroğlu’nun sürüklenerek götürüldüğü, kaçırılmış olabileceği ifade edilmişti.

Eroğlu’nun yakınları, sosyal medyada yer alan bilgilerin doğru olmadığını belirterek, olayı soruşturan savcılığa bir görüntünün ulaştığını aktardı.

Söz konusu görüntü Cumartesi günü Ovacık’tan İstanbul’a giden bir yolcu tarafından kaydedilmiş. Otobüsün ön tarafında oturan bir yolcu, o sırada cep telefonu ile kayıt alıyor. 

Görüntülerin kaydedildiği nokta ise Engin Eroğlu’nun cep telefonunun bulunduğu yer. Bunu öğrenen yolcu kaydettiği görüntüleri tekrar izleyince, otobüsün geçişi sırasında Engin’in kısa süreliğine kayda girdiğini görüyor. Yolcu bu görüntüleri Engin’in ailesine gönderiyor.

Görüntülerin savcılık tarafından incelendiğini belirten yakınları, şunları anlattı: “Yolcu tam oradan geçerken kayıt alıyor. Tabi Engin yolun kenarında görünüyor. O sırada otobüsün yan bagaj kapağı açılıyor. Otobüs biraz ilerledikten sonra şoför duruyor. 50 metre kadar geri geliyor. Kopan bagaj kapağını alıp yoluna devam ediyor. Bu sürede yolcunun kamerası kayıtta. Görüntüleri Engin’in ağabeyleri izlemiş. Otobüs geçerken Engin görünüyor. Otobüs duruyor. Geri geri geldiğinde Engin göründüğü yerde yok. Yolcu bunu sonradan fark ediyor. Büyük ihtimalle kopan kapak Engin’e çarpmış, o da Munzur’a düşmüş olabilir. Olay yerindeki kan izi o ana ait. O nokta tam da Munzur’un üstü. Yaklaşık 4-5 metre bir uçurum var. Atından Munzur Nehri akıyor.”

Yakınlarının anlattığına göre şoför kopan kapağı Tokat’ta değiştirdi. Olayın ortaya çıkması üzerine karakola giderek ifade veren şoför, olay yerine bulunan araç parçalarının kendi aracına ait olduğunu söyledi. 

Otobüs parçaları ile olay yerinde bulunan araç parçaları karşılaştırılacak.

Öte yandan kaybolan Engin’in babası da dün kan örneği verdi. Babadan alınan kanın olay yerinde bulunan kanla uyuşup uyuşmadığı tespit edilecek.

Yakınları Engin’in Munzur’a düşmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Arama çalışmaları ise Munzur Nehrin’de yoğunlaşmış durumda. Şu ana kadar Engin’e ulaşamadıklarını belirten yakınları, “Şu anda ne desek erken. Baba kan örneği verdi. Olay yerinde buluna kan ile örtüşürse otobüs kapağının çarptığını söyleyebiliriz. Savcılık incelemesini sürdürüyor. Şoför dikkatsiz davranmış. Kapağın düştüğü yere insan bakmaz mı? İlk gün bilseydik, suya ağırlık verirdik. Ama sonradan bu bilgiye ulaşıyoruz” dedi.

Aramalara katılmak için bölgeye giden bir araç da kaza yaptı. Munzur Nehri’ne düşen araç metrelerce sürüklendi. Araçta bulunan beş kişi çevrede bulunan yurttaşlar tarafından kurtarıldı. Hem Munzur nehrinde, hem de kırsal alanda arama çalışmaları sürüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.