Arkadaşımız İnan Kaloğulları’nın Babası Mazlum Kaloğulları Tutuklandı

0
1571

17916128_10155226441379111_1830750783_oDersim’in Ovacık ilçesinde muhtarlık yapan arkadaşımız, abimiz Mazlum Kaloğulları başkanlık sistemine #Hayır dediği için bir çok insanın maruz kaldığı gibi gözaltına alınmış, hayır diyenlere uygulanan “terörist” yakıştırmasına maruz kalarak haksız şekilde tutuklanmıştır. Tutuklanma gerekçesi olarak bölgede yürütülen operasyonlar gösterilmiştir.

Mazlum Kaloğulları aynı zamanda arkadaşımız, Birleşik Haziran Hareketi Yürütme Kurulu üyesi İnan Kaloğulları’nın babasıdır da. Kendisi ailecek yıllardır mücadele içerisinde bedel ödemiş insanlardan birisidir. Dik duruşlu, onurlu tavırları ile bilinir. Emekçidir. Mazlum amca 63 yaşında, hasta olmasına rağmen, yine de tutuklanmıştır.

Son dönemde #Hayır diyenlere dönük yapılan uygulamalar belli. Referandum öncesi yaptıkları tutuklamalar ile, halkı yıldırmaya ve korku salmaya çalışıyorlar. Kurmak istedikleri “Yeni Türkiye’de” yaşlısından gencine kadar ayırımsız şekilde, tüm muhalifleri nasıl bir geleceğin beklediğini korkutarak göstermeye çalışıyorlar.

Elbette bizlerin de onların zorbalıklarına boyun eğmeyeceğimize dair bir sözümüz var. Ülkemizde her şeye rağmen güzellikten yana olanların, doğruların, ilerici ve aydınlık düşüncelerin kazanacağını biliyoruz. Baskılara boyun eğmeyeceğiz!

#Hayır kazanacak!

11.04.2017

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.