MLKP Savaşçısı Yaşamını Yitirdi

0
2442
Foto: www.dayanisma.net
Foto: www.dayanisma.net

MLKP, savaşçısı Medine Özmen’in (Roza Renas) yaşamını yitirdiğini açıkladı. Hüseyin Demircioğlu Akademisi Komutanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Partimizin, Komünist Kadın Örgütümüzün (KKÖ), Komünist Gençlik Örgütümüzün (KGÖ) üyesi Roza Rênas (Medine Özmen) yoldaşımız 20 Mart 2017 tarihinde devrimci savaş hazırlığı sürecinde ölümsüzleşti. Newroz’un öngününde ve tarihi bir mekanda 21 yaşında Amed doğumlu Kürdistanlı genç komünist kadın savaşçımızı sonsuzluğa uğurladık.

Adanmışlığın, kendini yenilemenin ve daha nitelikli bir savaş gücü yaratmanın özgür coğrafyasında yoldaşımızı şehit verdik. O, devrimci hazırlıkla yenilenerek daha nitelikli komünist genç  kadın savaşçı olarak kendini devrime adadı. Saryaların, İvanaların, Berçemlerin, Ekinlerin, Arjinlerin, Raperinlerin;  Sömügeciliğe, faşizme, kapitalizme ve erkek egemen sisteme karşı savaşıp ölümsüzleşen yüzlerce kadın-erkek yoldaşımızın ayak izlerine basarak, onların soluduğu havayı soluyarak, onlardan güç alarak kendi devrimci tarihini yarattı.
Roza’nın bu özgür coğrafyaya gelmesinde üç kimliği de belirleyici rol oynadı. Ulusal, cinsel, sınıfsal sömürü ve zulümle çocuk yaşta tanıştı. Sömürgeciliğe, faşizme ve erkek egemen sisteme karşı her geçen gün biriken öfkesi, Pirsus’da (Suruç) 33 yoldaşımızın, faşist AKP ve DAİŞ çetelerince katledilmesinden hemen sonra devrimci bir hesap sorma bilincine dönüştü. MLKP- KGÖ’nün kararı doğrultusunda ve KGÖ adına gönüllü olarak özgür alanlara geçti. Genç kadın ve erkekleri savaş siperlerinin en önüne çağırdı. Partimizin politik-askeri cephesinde görev ve sorumluluklar aldı.

Rojava devrimini savunmak için devrimin topraklarına geldi. DAİŞ çetelerine karşı savaştı.  Devrimin ve de partisinin ihtiyaçlarına yanıt olmak, kendini daha büyük görevlere hazırlamak istiyordu. Hayalleri, düşleri, hedefleri büyüktü, bu uğurda inançla dirençle, sevdayla yürüyüşünü sürdürdü, tam bir dava insanıydı. Partisinin kendisine önerdiği her bir görevi teredütsüzce kabul etti.  Bulunduğu her alanda, aldığı her görevde kendini ortaya koyuşu kadar komünist yoldaşlığı ve mutlu devrimciliği ile öne çıktı.  Devrimci feda kuşağının bir neferi olarak bizlere düşlerini, özlemlerini ve gülüşünü   bırakarak ölümsüzleşti. Düşlerini gerçek kılmak, Rozamızın gülüşünü halkın gülüşü yapmak boynumuzun borcudur.

Ölümsüzlerimize sözümüzdür, devrimin kızıl bayrağını faşizmin burçlarına dikeceğiz, sömürgeciliği parçalayacağız, kapitalizmi ve erkek egemen sistemi yıkacağız.”

Kaynak: ANF

11.04.2017

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.