Asgari ücretli işçi, 20 bin lira ikramiye vuran piyango biletini patronunun telkiniyle “haram” diyerek yaktı

0
1096

Bursa’nın İnegöl ilçesinde Milli Piyango’nun büyük ikramiyesini tek numarayla kaçıran ve biletine 20 bin lira ikramiye vuran asgari ücretli işçi, patronunun telkiniyle elindeki bileti yaktı. Biletin “haram” olduğunu söyleyen patron, işçiye bir maaş ikramiye verdi.

Inegolonline.com adlı internet sitesinin haberine göre Bursa İnegöl’de aldığı Milli Piyango biletine 20 bin lira ikramiye vuran Esat Şahan isimli mobilya işçisi, patronunun telkini üzerine elindeki biletin “haram” olduğunu söyleyerek bileti yaktı.

“ÇOCUĞUMUN ISRARINA DAYANAMAYARAK ALDIM”

Milli Piyango İdaresinin 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 80 milyon liralık büyük ikramiye “1358490” numaralı çeyrek bilete çıkarken, Esat Şahan’ın bir numarası farklı “1358430” numaralı çeyrek biletine ise 20 bin TL çıktı. Bileti sorgulattığında 20 bin TL para kazandığını, bu paradan rahatsız olduğunu ifade eden 1 erkek çocuk babası 37 yaşındaki Esat Şahan, “Alışveriş merkezine çay içmeye gittim. Hesabı ödemeye gittiğimde oradaki bayan bilet uzattı bilet alır mısınız diye. Ben de çocuğumun ısrarına dayanamayarak bilet satın aldım. Bileti sorgulattığımda son bir rakam ile 20 milyon TL’yi kaçırdığımı gördüm. Çeyrek bilet olan biletime 20 bin TL vurdu. Haram para olduğu için bilete dokunmadım, paraya çevirmedim. Piyango bileti alanlara almamalarını tavsiye ederim, haramı evlerine sokmasınlar” dedi.

“HARAM 20 BİN TL’Yİ YAKTI”

Esat Şahan’ın patronu Hüseyin Çakır da bu paranın kendisine hayır getirmeyeceğini ifade ederek, “Bilet almış bilete de bir para çıkmış o aslında bana izin istemeye geldi ‘benim biletime para çıktı ben bu parayı tahsil etmek için Bursa’ya gideceğim, yarım gün izin verebilir misin’ dedi. Ben de kendisine bu paranın hayır getirmeyeceğini söyledim. O da zaten kendisi için kullanmayacağını söyledi, akrabalarının borçları varmış onları ödeyeceğini söyledi. ‘Gel’ dedim, ‘bu bileti yakalım sen de bu işten kurtul’ dedim. ‘Devletimize bu para yol, su, elektrik olarak geri dönsün’ dedim. O da ‘yakalım’ dedi. Bu iş için sizi de çağırdık ki bilet alacak insanlar bu işin haram olduğunu güzel bir şey olmadığını anlasınlar, arz talep olmazsa milli piyango ortadan kalkar” diye konuştu.

Şahan’a bu güzel davranışından dolayı bir maaş ikramiye vereceklerini belirten Hüseyin Çakır “Şimdi kardeşimiz böyle bir şey yaptığı için biz de kendisine 1 maaş ikramiye vereceğiz, helali hoş olsun. Esat ikramiyeye takılı kalmadı. Yaptığı çok güzel bir davranış. Bugün haram 20 bin TL’yi yaktı. Tebrik ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.