Askeri törenle karşılanan AKP Dersim İl Başkanı korucularla gizli toplantı yapmış

0
392

Geçtiğimiz günlerde Çemişgezek Gedikler Jandarma Karakolu’nda askeri tören ile karşılanması nedeniyle tepki çeken AKP Dersim İl Başkanı Sercan Özaydın’ın, geçtiğimiz Ekim ayında Pertek ilçesinde korucular ile gizli bir toplantı yaptığı iddia edildi. Özaydın’ın korucularla yaptığı toplantıda, “Partimiz adına çalışan bazı korucu kardeşlerimize zorla nöbet tutturuluyormuş ve sürekli görev veriliyormuş. Bunun hesabını soracağım” dediği belirtildi.

halktv.com.tr’den Ferit Demir‘in haberine göre, AKP Pertek İlçe Başkanı İsmail Yelken ve Korucubaşı Emrah Çetintaş’ın bir çay bahçesinde organize ettiği toplantı 20 Ekim 2021 günü düzenlendi. İlçe merkezinde görev yapan 100 korucunun tamamı toplantıya çağırıldı. Ancak 20 civarında korucu katılmadı. İddiaya göre toplantıya katılmayan 20 korucu daha sonra en uzak bölgelerde nöbete ve farklı görevlere gönderildi.

Toplantıya AKP Pertek İlçe Başkanı ve korucular dışında kimsenin kabul edilmediği, ayrıca toplantı için AKP İl Başkanı’nın Vali’den izin istediği ancak Vali’nin “Böyle bir izin veremem yasal değil” dediği iddia edildi.

Öte yandan Pertek’te görev yapan güvenlik korucularının AKP ilçe teşkilatının talimatı ile hareket etmesi için AKP’li İlçe Başkanı İsmail Yelken’in Whatsapp üzerinde grup kurduğu da iddia edildi. Yelken’in 22 şubat 2022 günü kurduğu gruba “Güvenlik korucuları” ismini verdiği ve ilçede görev yapan 100 korucuyu eklediği, grubun tek yöneticisinin de Yelken’in kendisi olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.