Ataşehir Belediyesi İşçilerinden Basın Açıklaması: “İşimizi, aşımızı, alın terimizin karşılığını ALACAĞIZ!”

0
1145

Ataşehir Belediyesi’nden hiçbir neden gösterilmeksizin; sendikal çalışma yaptıkları için atılan işçiler dün işlerine geri dönebilmek için basın açıklaması gerçekleştirdi.

DİSK/Genel-İş’in düzenlediği ve bir çok kurumun da destek olduğu açıklamada, belediyenin sendika ile imzalamış olduğu toplu sözleşme hükümlerini görmezden gelerek işyeri temsilcilerinin işine son verdiği, “hak, hukuk, adalet” diyen CHP yönetiminin ise en alttan en üst yönetime kadar bu hukuksuzluğa karşı sessiz kalarak görmezden geldiği ifade edildi.

Okunan açıklama metninde, “Şunu çok açık bir şekilde ifade edeyim ki, bizler onuru ve namusu ile evine ekmek götürmekten başka bir amacı olmayan insanlarız. Belediyeler hiç kimsenin aile şirketi değildir. Buralar halkın ve emekçilerin alın teri ve mücadelesi ile kazanılan yerlerdir. Asıl sahipleri bizleriz ve halka hizmet ediyoruz. Verdiğimiz bu hizmetin karşılığı olarak da emekten doğan ücret ve sosyal kazanımlarımızın zamanında ve tam olarak ödenmesinden başka bir talebimiz olmamıştır” denildi.

İşçilerin ekmekleri, ücretleri ile tehdit edilmesine izin verilmeyeceği belirtilen açıklamada, “Direnen onurlu İzmir Aliağa işçileri, Maltepe Belediyesi işçileri, Üsküdar Belediyesi işçileri, Aydın, Muğla, Eskişehir, Cargill, Sibaş, Kalekayış, Tuzla Vafsan işçileri ve 1.5 yıldır tem başına ekmeği için mücadele veren Zentinburnu Belediyesi işçisi Kenan Güngördü… yalnız değilsiniz!” denilerek direnen öteki işçilere de selam edildi.

Son olarak “Omuz omuza bu kavgayı büyüterek işimizi, aşımızı ve alın terimizin karşılığını ALACAĞIZ” denilen basın açıklaması coşkuyla atılan sloganlar ile sonlandırıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.