Bahçeli konuştu: “Tedbir paketi çok yararlıdır. Hükümeti tebrik ediyorum”

0
965

Devlet Bahçeli, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün yapılan koronavirüs zirvesi sonrası açıkladığı ve sermayeye 100 milyar liralık destek sunmayı hedefleyen “ekonomik tedbir paketi” ile ilgili konuştu.

Bahçeli açıklanan tedbir paketi ile ilgili, “Covid-19 salgınının sosyal ve ekonomik neticelerini olabilecek en az düzeye çekilebilmek için açıklanan tedbir paketi hayırlı bir adım, çok yararlı bir gelişmedir. MHP, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Planı’nı yürekten desteklemektedir” ifadelerinde bulundu.

Devletin baştan beri koronavirüs yayılımının engellenmesi için önleyici tedbirleri başarılı bir şekilde aldığını belirten Bahçeli, “Devlet tüm kurum ve kurullarıyla seferber edilmiştir. Hükümet tarihi nitelikli görevini muvaffakiyetle yerine getirmiştir. Habis virüs etrafımızdaki ülkelerde ciddi kayıp ve yıkımlara yol açmışken, Türkiye’ye gecikmeli ve sınırlı ölçülerde yayılması alınan müteyakkız önlemlerin sayesindedir.

Elbette Covid-19 hastalığının yol açacağı sosyal, ekonomik ve siyasal sonuçlar olacaktır ve bugünden öngörülmektedir. Ancak bu sonuçların seviyesi ve çerçevesi hakkında tam ve kesin bir hüküm vermek, içinde bulunduğumuz kırılgan, değişken ve zorlu süreçte neredeyse imkânsıza yakındır. Sadece Türkiye değil, bütün ülkeler Covid-19 hastalığına her yönüyle maruz ve muhataptır. Şurası açıktır ki, dünya artık eski dünya olmayacaktır. Ülkemiz açısından önemli olan virüs kuşatmasını birlik ve beraberlik şuuruyla göğüslemek, doğabilecek hasar ve zararları kademe kademe azaltmaktır.” dedi.

“EKONOMİK PLANI DESTEKLİYORUZ”

Bahçeli, Erdoğan’ın açıkladığı ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi’nin toplamda 100 milyar liralık bir kaynağın devreye alındığını söyleyerek, “Covid-19 salgınının sosyal ve ekonomik neticelerini olabilecek en az düzeye çekilebilmek için açıklanan tedbir paketi hayırlı bir adım, çok yararlı bir gelişmedir. MHP, ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Planı’nı yürekten desteklemektedir. Aziz milletimiz metin ve müsterih olmalıdır, ekonominin çarkları dönecek, risklerle dolu bu felaket dönemi mutlaka aşılacaktır. Sosyal medyada provokasyon yapanlar, akılları bulandırıp korku atmosferi oluşturmaya çalışanlar virüsten daha tehlikeli ahlaksızlardır. İyi günde, kötü günde bir ve bütün olan Türk milleti, tüm dünyayı sarıp sarmalayan Kovid-19 hastalığını Allah’ın izniyle yenecek dirayete, deneyime ve bilimsel zihniyete sahiptir. Bugünler geçecektir. Hayat normale dönecektir. Türkiye bugünkü karanlıktan güçlenerek çıkacaktır” dedi.

“HÜKÜMETİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Bahçeli, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nun yaptığı açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya riayet edilmemesi gerektiğini ifade ederek, “Telaşa kapılmadan, şüpheye düşmeden, birbirimize güvenerek, mümkün mertebe evlerde kalarak, devlet ve millet kenetlenmesiyle virüsün alanı daraltılacak, sonra da tasfiye edilecektir. İnancım ve beklentim budur. Hükümetin alacağı her kararın arkasında duracağımızı, üzerimize ne düşüyorsa yerine getireceğimizi bu vesileyle ifade etmek boyun borcudur. Bir olursak, yardımlaşma ve dayanışmamızı diri tutarsak her engeli aşmamız mümkündür. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımız nezdinde, başta Sağlık Bakanımız olmak üzere hükümetimizi tebrik ediyorum” ifadesinde bulundu.

Kaynak: Birgün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.