Berber ve kuaförler yüzde 40 zamla açıldı

0
1139

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) sebebiyle birçok sektörde olduğu gibi uzun bir süre boyunca kuaför ve berberler de işbaşı yapamadı. Salgının Türkiye’ye sıçramasının kısa bir süre sonrasında alınan önlemler gereğince kuaför salonları ikinci bir karara kadar kapanma kararı almıştı.

11 Mayıs’ta yeniden işbaşı kararı ile birlikte farklı önlemler alınarak kuaförler ve berberler de işbaşı yapacak. Buna göre koltuklar arasında mesafe olacağını duyuran Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Federasyonu (TBKGU) Genel Başkanı Bayram Karakaş şunları ekledi:

“3 koltuklu bir dükkanda 2 koltuk çalışacağız. 5 koltuk varsa 3 koltuk çalışacağız. Ortadaki koltuğu boş bırakacağız ve 2 metrelik mesafeler olacak. Tıraş 45 dakika sürüyorsa personel tıraş bitiminden sonra dışarıya çıkacak ve 15-20 dakika hava alacak”.

YÜZDE 40 ZAM YAPILDI

Karakaş ayrıca açıklamasında, 1.5 aydan bu yana evinde olan ve oldukça fazla gelir kaybına uğrayan berberlerin bu hafta itibarıyla %40 zamlı fiyat listesi üzerinden çalışmaya başlayacağını ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.