BERKİN ELVAN VE BABASINA HAKARET EDEN SANIK BERAAT ETTİ

0
1156

indir (3)

 

Berkin Elvan ile babası Sami Elvan’a Twitter üzerinden hakaret eden sanığa  “tehdit”, “kişinin hatırasına hakaret” ve “hakaret” suçlarından açılan dava karara bağlandı.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen mahkemede Elvan ailesinin avukatları hazır bulunurken, sanık ve avukatı duruşmaya katılmadı. Elvan ailesi avukatları söz alarak, sanığın suç tarihinden sonra eylemlerini aynı şekilde devam ettirmesi, pişmanlık göstermemesi, verilecek cezanın caydırıcılığı nazara alınarak sanık lehine erteleme maddelerinin uygulanmamasını talep ettiklerini dile getirdiler.

Hakim kararında sanığa “hakaret” ve “tehdit” suçlarından, suçun unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle beraat kararı verdi. Mahkeme, sanığın “ölenin hatırasına hakaret” suçundan ise suç konusunun önem ve değeri, sanığın kastının yoğunluğu, meydana gelen zararın ağırlığını göz önüne alarak, 140 gün karşılığı 4 bin 200 TL adli para cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmederek cezayı erteledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.