Berlin’de bir otelde bulunan dev akvaryum patladı

0
439

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Radisson Collection Hotel’de içinde 1500 balığın bulunduğu 25 metre yükseklik ve 11,5 metre çapındaki “Sea Life” ya da “AquaDom” olarak bilinen akvaryum patladı.

Reuters’ın haberine göre, Berlin polisinden yapılan açıklamaya göre bir milyon litre suyun bulunduğu akvaryumun suları bina önündeki caddeye akarken cam parçalarından da 2 kişi yaralandı. Açıklamada, akvaryumun içinde bulunduğu otel binasının cephesinin zarar gördüğü ve binanın parçalarının sokağa savrulduğu aktarıldı. Akvaryum suyunun binanın önünden geçen caddeye aktığı ifade edilen açıklamada, cam kırıntılarından 2 kişinin yaralandığı belirtildi. 

Akvaryum iki yıl önce bir tamirattan geçirilerek yenilenmişti ve yanı sıra yükselen camdan bir asansör oteldeki konukların akvaryumun içindeki yaşamı yakından izlemelerine imkan veriyordu. 100 ayrı türden tropik balıklar bulunan akvaryum, iki yıl önce bir tamirattan geçirilerek yenilenmişti. Hatta bazı odalar otel reklamlarında “Akvaryum manzaralı” olarak tanıtılıyordu.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.