Berna Laçin İdama Hayır Dedi, Hakkında Soruşturma Başlatıldı!

0
2004

İdama karşı çıkan oyuncu Berna Laçin önce hedef gösterildi, ardından hakkında soruşturma başlatıldı.

Son günlerde çocuklara yönelik cinsel istismar suçlarında idam talebinin yükselmesi üzerine sosyal medya hesabı üzerinden, “İdam çözüm olsaydı Medine toprakları tecavüzde rekor kırmazdı!
Konuşturmayın şimdi beni!
Bırakın artık bilim insanları, nörologlar, psikiyatrlar, psikologlar, toplum bilimciler, hukukçular el birliği verip çare üretsin. Devlet, tribün sesleriyle toplum inşaa etmez.” şeklinde açıklama yapan oyuncuya tehdit mesajları yağdı. Ardından da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Laçin’in paylaşımına soruşturma başlattığını açıkladı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısılığı’nın yaptığı açıklamada “Berna Laçin adlı sanatçının ‘@bernalacin35’ adlı Twitter hesabından 03.07.2018 günü saat 13.00 civarında halkın dini değerlerini aşağılayıcı mahiyette yazı yayınladığının ve bu yazıya karşılık muhtelif sosyal medya sitelerinde yoğun tepkiler oluştuğunun tespiti üzerine 5271 sayılı Ceza Muhakemeleri Kanunu’nun 160. Maddesi uyarınca işin gerçeğini araştırmak üzere adı geçen hakkında, ‘halkın dini değerlerini aşağılama’ suçundan soruşturma başlatılmıştır.” denildi.

Hükümet yanlısı bir mitingde açıkça millete tehdit savurup, oluk oluk kan akıtacağız diyen Sedat Peker’lere, yaptığı bir telefon konuşmasında “bu milletin a… koyacağız.” dediği ortaya çıkan Mehmet Cengiz’lere herhangi bir işlem yapılmazken, toplumsal bir sorunun çözümü hakkında akılcı öneriler sunan sanatçı Berna Laçin’e jet hızıyla soruşturma açılması, mahkemelerin bundan sonra da nasıl ve kimlere karşı işleyeceğini gösterir nitelikte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.