Bir AKP klasiği: “İşsizlik diye bir şey yok, insanlar iş beğenmiyor”

0
546

AKP Eskişehir İl Başkanı Zihni Çalışkan, Türkiye’de işsizlik olmadığını insanların iş beğenmediğini iddia etti. İşsizlikle ilgili vatandaşları suçlu bulan AKP’li Çalışkan, işverenlerin işçi taleplerini karşılayamadıklarını savunarak, “İnsanlar iş beğenmiyor, burası kesin” dedi.

Sözcü’de yer alan haberde, herkesin devlet dairesinde iş istediğini belirten Çalışkan, çalışmak isteyene işin çok olduğunu, ancak insanların iş beğenmediğini iddia etti.

Son dönemde vatandaşların iş için değil işçi bulmak için kendisine başvurduğunu ifade eden Çalışkan, “Son günlerde iş için gelenden çok işçi için gelen işverenler var. Herkes masa başı iş istiyor. Devlet dairesinde çalışmak için bana geliyorlar. Devlet dairesinde işe girmenin kriterleri belli. Benim bu konuda yapabileceğim bir şey yok. Ama piyasada işçi arayan birçok firma var. Özel sektörde iş arayanlar varsa doğrudan bize başvurabilirler. Mutlaka işe yerleştiririz.” diyerek şöyle devam etti:

“İnsanlar iş beğenmiyor, burası kesin. Temizlikçi arayan var. Kaynakçı alanında ciddi açık var. Herkes kaynakçı arıyor. Gaziantep’ten kaynakçı getirenler var. Günlüğü yaklaşık 1000 liraya Antep’ten kaynakçı getiriyor sanayici. Bizi eskiden iş arayanlar bulurdu, şimdi işçi arayan bize ulaşıyor. İş arayan bize gelsin. Hemen gelsin, yarın işbaşı yaptıralım.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.