Habertürk Yazarı: “Erdoğan, Atatürk Çizgisinde “Anti-Emperyalizm” Savaşı Veriyor.”

0
1377

Habertürk yazarı Serdar Turgut, dünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı konu alan “Erdoğan Her Zaman Hedefte Oldu.” başlıklı yazısıyla dikkatleri üzerine çekti.

Erdoğan’ın, Atatürk çizgisinde “anti-emperyalizm” savaşı verdiğini belirten Turgut, “Atatürk’ün duruşu Erdoğan’ın şahsında ayaktadır ve güçlüdür.” ifadelerini kullandı.

Turgut ayrıca, iki yıl önce Washington’da Erdoğan’a yönelik suikast söylentilerinin konuşulduğunu iddia etti. ABD’nin yönetim kademelerinde yoğun bir Erdoğan düşmanlığı olduğunu da öne süren Habertürk yazarı, “Ulusal güvenlik ve dış politika üzerine yazılar yazmak için Washington’a 2 yıl önce geldiğimde ve eskiden tanıdığım kaynakları yeniden aktive etmeye başladığımda, yönetimin hemen her kademesinde yoğun bir Erdoğan düşmanlığı olduğunu görmüştüm.” dedi.

Erdoğan’ın kurulu düzene savaş açtığını ve bu yüzden ABD’nin hedefi haline geldiğini öne süren Turgut, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan savaşın bugün Erdoğan tarafından devam ettirildiğini söyledi.

Erdoğan’ın aynı zamanda dünya çapında bir figür haline geldiğini de ifade eden Turgut, “Erdoğan’ın katıldığı toplantılara gelen çeşitli ülkelerden insanlar ona bir kez dokunmak, tek bir laf etmek için uğraşıyorlar. İçimi gururla dolduran bu manzara zaten bildiğim bir gerçeği bana tekrardan hatırlatıyor, Türkiye adaletsiz bir dünya düzenine karşı mücadele vermekte, bu düzene gerekirse tek başına karşı durmaktadır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.