Bir Hırsızlık, Alçaklık ve İhanet Örneği

5
3325

Devrimci Hareketin mülkiyetini hile yoluyla gasp etti ve özelleştirdi.

Ramadan Sadıkoğulları
Ramadan Sadıkoğulları

Adı Ramadan Sadıkoğulları. Devrimci harekete karışmış, Direniş Hareketi davasından hüküm giymiş, hapis yatarken ölüm orucuna bile girmiş. Tahliye edildikten sonra ise ticarete heves etmiş. O yoldan bugünkü hırsız ve alçak durumuna gelmiş.

Ramazan Sadıkoğulları üç kuruş için şerefini ve insan onurunu sattı. O mücadeleye, devrimci harekete ve arkadaşlığa ihanetin örneğidir.

IMG_1739
Gasp yoluyla özelleştirilen işyeri

Ramazan devrimci harekete işyeri açmak talebiyle örgüte müracaat etti. Sonra da kurulan işyerini özelleştirdi. Sorunu anlamak ve ona bir çözüm bulmak için uzun görüşmelerden sonra kesin olarak kanaat getirdik ki Ramazan bu hırsızlığı baştan itibaren tasarlayarak yapmış.

Ramazan alçağı sadece bizi değil, açılan işyerinin devrimci harekete ait olacağını söyleyerek daha önceki ortağını da aldattı. Ramazan’ın eski ortağı “Dost bir siyasi harekete işyeri açılıyor” diye hemen yakınında açılan Anadolu Mutfağı adlı yeni yeri rakip görmeyip hiçbir zorluk çıkarmadığı gibi yardım dahi etti. Dolayısıyla eski işyerindeki genellikle ilericilerden oluşan müşteri kitlesi de, kendisini eski işyerinin devamı gösteren Anadolu Mutfağı adlı işyerine alıştırıldı.

Fehmi Keç
Fehmi Keç

Fehmi Keç ve Selim Selçuk adlı şahıslar bu hırsızlığın bilinçli suç ortağıdırlar. Onlar bu hırsızlığın planlanmasına kısa bir süre sonra katılıp hırsızlığın bilinçli ve aktif öğeleri oldular. Ramazan’ın bize yaptığını kendilerine anlattığımızda çözüm için bizimle birlikte davranmaya yanaşmayıp bir hırsızlık çetesi bilinci ve tutumuyla bize karşı ısrarla Ramazan ile davrandılar.

Selim Selçuk
Selim Selçuk

Sorunu anlamak ve çözmek maksadıyla muazzam zaman ve para harcadığımız halde bu menfaat çetesini tuttukları yoldan çeviremedik. Bu hırsızları girdikleri yoldan döndürmek için uzun süre bekledik. Biz ne kadar yapıcı davrandıysak hırsızlar o kadar küstahlaştı.

Bu aşağılık çete giderek çalıştırdıkları işçileri de aldattı. Şimdi işçileri ile de mahkemelik oldular.

Onlar Hareketin kendilerine karşı fizik şiddet kullanmak istemeyişine güveniyor.

Onlar adaletten ve sol değerlerden yana insanların birlik ve dayanışma içinde ilkeli tutumda olamayacağına inanıyor.

Onlar devrimci görüşten örgütlü-örgütsüz insanlarım üç kuruşluk çıkar için birbirini satacağını düşünüyor.

Bu aşağılık insanların durumunu bilip de onlara selam dahi verenleri onlardan görürüz.

Yapılan sadece bize karşı değil tüm devrimci hareketlere ve ilerici değerlere karşı yapılmıştır. Saflarımızda moral bozukluğu yaratan, Hareketimizi büyük bir itibar kaybına uğratan bu çete hala ilerici ve solcu görünmeye çalışarak ilerici kesimi yozlaştırıyor. Dürüstlükten yana herkesin bu ahlaksızlığa karşı hiç bir özel çıkar gözetmeyen ilkeli bir duruşu olmalıdır. Devrimci harekete karşı yapılan bu ihanete ve saldırıya karşı kimse kayıtsız kalmamalıdır.

Onlar polisin kendilerini koruyacağına güveniyorlar. Ama herkes bu hırsızlık çetesine karşı tavrını alırsa onlara en büyük ceza verilmiş olacaktır.

Direnişçiler Avrupa

06.06.2017

 

5 YORUMLAR

 1. “HER AĞACIN KURDU KENDİ ÖZÜNDEN OLUR!”

  Ruh gözünün hiçbir ışığı yok
  O kör ve akılsız bir insan
  O gözünde bir ışığı bile çok
  O bir ruhsuz insan
  Kendi gördüğü
  Her bir gölgeyi
  Karanlık sanır O…
  Gördüğü her bir ışığı kendinin bilir.
  Bu karanlığın gerçek sahibi var.
  Bütün bu şığın olduğu gibi…
  Ne gerçek bir karanlık,
  Ne de gerçek bir ışık olmayan(lar!),
  Bu hayat’ta
  Bir tek tarih için
  Bu hayat adına
  Tek bir şey; bi şey bile olmayanlar var.
  Olmayanlardır bunlar ki,
  Bütün bunlardır!
  Bu gölgelerin hepsi de…
  Ne gerçek bir hak sahibi,
  Ve…
  Ne de gerçek bir hâkikati,
  Yok onların.
  Işıkla oynuyorlar
  Bu göz namussuzları
  Bu hayatla oynadıkları gibi
  Hayatla oynuyorlar
  Bu öz namussuzları…

  HER AĞACIN,
  HEM ÖLÜMCÜL BİR KURDU VARDIR.
  HER ŞEYİN,
  HEM MUTLAK BİR SONSUZLUK UMUD’U
  MUTLAK BİR ÖLÜMSÜZLÜK DÜŞ’Ü SÜRER.
  HER ZAMAN
  HERŞEYİN KENDİSİ
  KENDİ ÖZÜNDEN OLUR,
  KENDİ ÖZÜNDEN GELİR.
  YALNIZ BU ÖZDE HAK BULUR HERŞEY…
  VE YALNIZ BU ÖZDEDİR, BU AŞK’IN SEVDASI,
  HER HAKİKÂT’E GERÇEK OLUR!

  Şahin Kanbur

 2. Eski solcuların %99’u!

  Ya sonradan sahtekâr bir tarikâtci, tekkeci ve cemaatci!

  Ya yalancı, dolandırııcı, soyguncu, üçkâğıtcı, hırsız ve bozuk ve bozgun bir mafya bozuğu!

  Ya da esrarkeş, alkolik, eroinman, kokainman, her türden ve her tipten bir madde bağımlsı!

  Ya da ırz gerçek bir ırz düşmanı, namus düşkünü ve et budalası bir pornocu psikopat olur!

  Şahin Kanbur

 3. Adamın yaptığı 3 kuruşluk şey! Ona göre bu! Başkasının yaptığı 3 Triliyonluk şeye değer! Buna da sol kapitalizm denir!

  Şahin Kanbur

 4. Devrim yolu engebelidir, dolambaçlıdır!
  Bazen çoğalırsın bazen de, oluşan polis baskısından azalırsın, bu gayet normaldir. Eğer sen her türlü baskılara karşı halkın yanında durabiliyorsun bir DEVRİMCİ olarak, işkenceler ve ölümler bile vız gelir sana başın DİK YÜRÜRSÜN…
  Sen ki devrim yolunda yoldaşlarını kaybetmişsin, işkencelerden geçmişsin, ölüm oruçlarına katılmışsın, onurunla yaşamışsın, cezaevinden günü geldiğinde aslanlar gibi çıkmışsın. Arkadaşların ve halkın sana her zaman kapisini ve olanaklarini sonuna kadar acti ve sana her konuda yardım elini uzatti, Peki karsiligi IHANETmidir RAMAZAN ? Arkadaslarimizla olsun gerek baska Insanlarla olsun Dürüst olduklari sürece, bizim icin dayanisma herzaman vazgeçilmez olmustur.Bunun Örnekleri bizde coktur sende bilirsin. simdi sen Kurum adına işyeri açıyorum deyip de o işyerini kendi kurduğun çeteyle bölüşüyorsun, utanmadan biz ortağız diyebiliyorsun. Fehmi Keç’in senin hakkında bize söyledikleri,anlatiklari bile yeter de artar bile. Gurursuz, onursuz olduğun için sevgili arkadaşlarinla birliktesiniz.
  Üstelik abisi de benim kardeşimin bu hırsızlıkta suçu yok, diyordu. Biz durumu başından beri defalarca anlattık. Ama sen ve çeten DEVRİM ŞEHİTLERİMİZE karşı 5 kuruş için İHANETİ seçtiniz. Kişiliksizliğinizi gün yüzüne çıkardınız üçünüz de. Neden?
  Bundan sonrasını arkadaşlarınıza ve çocuklarınıza nasıl anlatacaksınız peki?
  Sizin babanız dürüst bir insan gibi yaşadı mı diyeceksiniz yoksa sizin babanız arkadaşlarına ve halkına IHANET etmiştir mi diyeceksiniz? Size şunu söyleyeyim. Biz ne çeteler ne mafyalar gördük. Allah bunların hesabını bir gün sorar diye hiç mi düşünmediniz ŞEREFSİZLER ?
  Defalarca gelindi, siz geldiniz ama gene de onurluca yaşamaktansa ONURSUZCA YAŞAMAYI SEÇTİNİz. Bunu da 3 kuruş için yaptınız. İçiniz rahat mı RAMAZAN, FEHMİ, SELİM?
  Her ihanetin bir bedeli vardır mutlaka. Unutmayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.