Bir tosuncuk daha: 30 bin kişiyi dolandırdı!

0
796

“Çok yatır çok kazan” sloganı ile saadet zinciri kuran ve bu zincir aracılığı ile 30 bin kişiyi dolandıran Ahmet A., kaçtığı Gürcistan’da yakalandı.

İzmir’de “çok yatır çok kazan” sloganı ile şirket kuran ve kurduğu şirket üzerinden 30 bin kişiyi dolandıran Ahmet A., yurt dışına kaçmış ve hakkında kırmızı bülten ile yakalama kararı çıkarılmıştı.

Atakan A’nın Gürcistan Batum’da bir evde saklandığının tespit edilmesi üzerine düzenlenen ortak operasyonda gözaltına alındığı Türkiye’ye iade sürecinin başlatıldığı öğrenildi.

“Epitelyum internet reklamcılığı” olarak bilinen ve yüksek kâr payı vaadiyle Türkiye genelinde yaklaşık 30 bin vatandaştan 10 milyon liranın üzerinde para toplayıp hesabına aktardıktan sonra yurt dışına kaçtığı tespit edilen Atakan A.’nın, Türk makamlarının başvurusu üzerine bir süreden beri kırmızı bültenle arandığı öğrenildi.

Kamuoyunda “İkinci tosuncuk vakası” olarak bilinen olayda, “çok yatır çok kazan” sloganı ile kandırılan vatandaşlara belli bir ücret karşılığında “reklam paketi” satılıyor ve yüksek kâr vaadinde bulunuluyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.