“Biz Bu Fotoğrafı Unutmayacağız!”

0
1412

Unutmayacağız

Cansız bedeni, Özel Harekat polislerinin kullandığı ”Akrep” diye tabir edilen zırhlı aracın arkasına bağlanarak sokaklarda sürüklenen Hacı Birlik adlı gencin fotoğrafını Selahattin Demirtaş yayınlamıştı. Selahattin Demirtaş’ın paylaşımının ardından olay, sosyal medya, bazı haber kanalları ve gazetelerde haberleştirilmişti.

Hacı

Toplumun büyük kesimince lanetlenen bu vahşice uygulamayı, yandaş ve ”Havuz” diye adlandırılan kesim hiç görmezken, Sabah gazetesi, yaşanan vahşeti ”Rutin Uygulama” olarak açıkladı.
Ahmet Hakan’a yönelik saldırıdan sonra gözaltına alınan isimlerin serbest bırakılmasını tam sayfa ve manşetten duyuran Hürriyet ise, olayı çok küçük bir başlık altında değerlendirdi.
Birlik’in cansız bedenine uygulanan vahşeti, Kürt basını ve muhalif sol gazeteler dışında bir tek Cumhuriyet gazetesinin manşetten verdiği görüldü.

Bugün ise sosyal medya üzerinden olaya ilişkin yeni bir video-haber yayınlandı. Haberde, Birlik’in bedenini sürükleyen Özel Harekat polislerinin, aynı zamanda bir video da çektikleri ve Birlik’in cansız bedenine küfürler ettikleri görüldü.
Vide, kısa süre sonra engellendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.