İzmir’de Neler Oluyor?

0
1495

konakSiyasalİslamŞovu

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Valiliği ve İl Müftülüğü ortaklaşa bir ”etkinlik” düzenledi.

Belediye’nin dışındaki organizatörlerin kimliğinden de anlaşılacağı gibi, etkinlik dini bir etkinlikti ve siyasal islamcıların şov yapmasıyla sonlandı.

İzmir’in Konak Meydanı’nda bulunan Tarihi Saat Kulesi çevresine serilen hasırlar ve kentte dağıtılan çağrı broşürleriyle kentte siyasal islamcıların propaganda yürütmesi Valilik ve Belediye eliyle de kolaylaştırılmış oldu. Siyasal islamcılara alan açıldığını düşünen İzmirliler’in belediyeye yoğun tepki gösterdiği, CHP’li belediyeyi telefon yağmuruna tuttuğu ifade ediliyor.
Konuyla ilgili soL’da yer alan bir haberde şu ifadelere yer verildi:

Valilik, CHP’li Belediye, Müftülük el ele: Konak Meydanı’nda toplu namaz!

İzmir Valiliği, CHP’li Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Kadir Gecesi etkinliği, tarihi saat kulesinin ve Vilayet Konağı’nın da bulunduğu Konak Meydanı’nda gerçekleştirildi. Meydana hasırlar serildi. Protokol üyelerinin de katıldığı etkinlikte, toplu halde teravih namazı kılındı.

İzmir Valiliği, CHP’li Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Kadir Gecesi etkinliği, tarihi saat kulesinin ve Vilayet Konağı’nın da bulunduğu Konak Meydanı’nda gerçekleştirildi. Meydana hasırlar serildi. İzmir Vilayet Konağı, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Başbakanlık Ofisi’nin de bulunduğu kamusal alanda toplu halde teravih namazı kılındı, dini sohbet gerçekleştirildi, ilahiler okundu.   

Etkinlik günler öncesinden davetiyeyle duyuruldu. Davetiye üzerinde, Kadir Gecesi etkinliğini düzenleyen üç kuruluşun logosu yer aldı. İzmir Valiliği, CHP’li Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü’nün organizasyonuyla gerçekleşen etkinliğe tüm vatandaşlar davet edildi.

İzmirSiyasalİslamBildiriTeravih namazı öncesinde tarihi saat kulesinin çevresine hasırlar serildi ve meydan açık hava camisine çevrildi. kadir gecesi etkinliğine İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, AKP İzmir İl Başkanı Bülent Delican, din adamları, sivil toplum kuruluşu yetkilileri ve vatandaşlar katıldıHasırlıKonakHasırlı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.