“Bizler kadın gibi yaşamanın ne demek olduğunu, ne İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan ne de onun kadın düşmanı söylemlerde bulunma cüretini aldığı AKP’li bakanlardan öğrenmedik!”

0
1568

Trabzonlu kadınlar!

Kadınlar Hacıosmanoğlu’na kadın düşmanı sözlerinin ardından savaş açtı.
change.org’da bir imza kampanyası başlatan kadınlar, İbrahim Hacıosmanoğlu’nun özür dilemesini istemişlerdi. twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde de kampanyalar örgütleyen kadınlara sanatçı ve yazarlar da destek verdi.

Trabzonlu kadınlar: Sokakları dar edeceğiz!

Trabzon Demokratik Kadın Platformu ise bir basın toplantısı düzenleyerek, İbrahim Hacıosmanoğlu’nun söylediği sözlere yanıt verdi.
Kadınlar, ”Bizler kadın gibi yaşamanın ne demek olduğunu, ne İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan ne de onun kadın düşmanı söylemlerde bulunma cüretini aldığı AKP’li bakanlardan öğrenmedik. Bizler kadın gibi yaşamanın ne demek olduğunu, doğanın talanına karşı direnen Tonyalı kadınlardan, Havva anadan öğrendik! Artık her köşeye sıkıştığınızda, her zaman onurlu ve başı dik yaşayan kadınları dilinize dolamaktan vazgeçin. İbrahim Hacıosmanoğlu’nu ve onun sırtını sıvazlayanları buradan bir kez daha uyarıyoruz; o eril, o kadın düşmanı dilinizi kadınların üzerinden çekin artık!
Kadınların öfkesinden korkun!
O kadınlar, kadın düşmanlarına Trabzon sokaklarını dar edecek!” şeklinde açıklamada bulunuarak tepkilerini dile getirdiler.

Tepkilerin yükselmesinin ardından Hacıosmanoğlu, ”Beni doğuran annem de bir kadın!” şeklinde, ”ilginç” bir açıklamada bulunmuş, özür dilemişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.