“Bu Arkadaşlara Batan CHP’nin Okları Değil, Bizim Sözlerimizdir” Dedi, Twitter’da Gündem Oldu

0
1776

Saadet Partisi (SP) lideri Temel Karamollaoğlu, partileri için kullanılan “CHP’nin 7’nci oku” ifadesine yanıt vermiş, “AK Parti kendisine gelen her eleştiriyi CHP’nin oku zannediyor; ama bilmeliler ki bizim sözlerimizle size batan oklar, CHP’nin değil hakikatin oklarıdır” şeklinde konuşmuştu.

Karamollaoğlu, AKP iktidarını gösterişli binalar yaparak, israfı arttırmakla suçlamıştı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Çamlıca Camii ile ilgili eleştirisi nedeniyle kendisi hakkındaki “camiye karşı” şeklinde iddialar olduğunu belirtti.

Twitter hesabından açıklama yapan Temel Karamollaoğlu, “Size bir Temel Fıkrası anlatayım. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu camiye karşıymış!..” ifadelerini kullandı.

AK Parti için “algı yönetiminde mahir” diyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Daha önce söyledim, bu iktidar iki konuda gerçekten çok mahir: Algı yönetimi, vergi yönetimi. Son olarak bizi Cami düşmanı da ilan ettiler.”

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu, partisinin haftalık gündem değerlendirme toplantısında ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulunduğu sırada yapımı yeni tamamlanan Çamlıca Camisi’ne yapılan harcamayı eleştirmiş, “Hangi akıllının başına İstanbul’da Çamlıca’nın tepesine 60 bin kişilik cami yapmak gelir? Bir kere doldursunlar ellerini öperim” ifadelerini kullanmıştı.

Karamollaoğlu, seçim gündeminden bir an önce çıkılıp ekonomik problemlere odaklanılmasını tavsiye ettiği açıklamasında, “Bakınız seçimden sonra akaryakıttan, sigaraya birçok ürüne zam gelmeye başladı. Şu an çarşı pazarda soğan kilogram fiyatı 10 lirayı buldu. Soğan bulamıyoruz artık. Bu rakamlar bu zamlar derinleşen krizin habercileri durumunda. Eğer ekonomideki bu gidişat durdurulamazsa önümüzdeki süreç daha da sıkıntılı geçecek. Ekonomi Bakanlığı mevcut durumu düzeltecek hiçbir çalışma yapamayacak. Kahin değilim ama 16 yıldır bu arkadaşların nasıl politika yaptıklarını iyi biliyorum” diyerek AKP iktidarını eleştirmiş, bunun üzerine AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “CHP’nin yedinci oku” ifadelerini tekrarlamıştı.

“Biz aslında Çamlıca Camii’ni dile getirirken maksadımız çok açıktır. Biz israfa karşıyız, şatafata karşıyız, gösterişe karşıyız, riyaya karşıyız, kibre karşıyız. Peygamber Efendimizin ‘insanların cami yaparak övünmesi kıyamet alametidir’ sözü var. Bunun üzerinden düşünmek lazım. Bize tepki göstereceğinize ‘7’nci ok gibi yakıştırmalarla konuşacağınıza, dönün aynaya bakın.” diye konuşan Karamollaoğlu, Twitter’da yaptığı paylaşımların ardından da gündem oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.