Bugün hakim karşısına çıkan Eylem Tok, kendisine gelen eleştirilere “Allah-u Ekber” diyerek cevap verdi

0
129

İstanbul’da ehliyetsiz araç kullanarak bir kişinin ölümüne neden olan Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok geçtiğimiz gün kaçtıkları ABD’de gözaltına alınmıştı. ABD’de yargılanan Eylem Tok, bugün duruşma salonundan çıkarken duruşmayı izleyen Türk vatandaşlarının “Bir katil annesi olmak nasıl bir duygu?” sorularına yüksek sesle tekbir getirerek cevap verdiği iddia edildi. 

ABD’de yakalanan Eylem Tok, Türkiye saatiyle 18.00’de Boston’da Massachusetts Federal Bölge Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Hakim, Eylem Tok’un tutukluluk halinin devamına karar verdi. Bir sonraki duruşma 27 Haziran 16:00’ya (TSİ) ertelendi. Timur Cihantimur’un çocuk mahkemesindeki duruşması ise saat (TSİ) 20:30’da başlayacak. (Kaynak: Emrullah Sümer-X hesabı)

Ne olmuştu? 

1 Mart’ta İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 29 yaşındaki Oğuz Murat Aci hayatını kaybetmişti. Ayrıca bir kişi de aynı kazada yaralanmıştı. Gerçekleşen kazaya, Eylem Tok’un 17 yaşındaki  oğlu Timur Cihantimur’un ehliyetsiz araba kullanması sebep olmuştu. Olayın hemen ardından Eylem Tok, oğluyla yurtdışına kaçmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.