Bursa Hapishanesi’nden Siyasi Tutsaklara Tehdit: Sizi Tecavüzcülerin Arasına Atarım!

0
1319

Bursa H Tipi Kapalı Hapishane’nde kalan hasta tutuklu İdris Başaran, Hapishane 2. Müdürü Mesut Altıntaş’ın kendilerini tehdit ettiklerini belirtti. İdris Başaran yazdığı dilekçede Mesut Altıntaş’ın, “Ben özel olarak buraya gönderildim. Yetkiliyim. Sizi bastırırım. Şiddeti de kullanırım” diyerek tutsakları tehdit ettiğini söyledi.

Kronik bronşit, astım, epilepsi, boyun, bel fıtığı, mide kanaması, ailesel Akdeniz ateşi gibi hastalıkları olan hasta tutuklu İdris Başaran imzasıyla yazılan dilekçede, bugüne kadar bulundukları hapishanede hiçbir taleplerinin yerine getirilmediği de ekledi.

Dilekçede ağır tecrit koşulları altında yaşadıklarını belirten Başaran, “Genelgeye göre hakkımız olan spor ve sohbet gibi etkinliklere yer verilmemiş. Daha ötesi hasta arkadaşlarımız için hastane ve doktorların verdiği raporlar göz önünde bulundurulmadan, keyfi bir yaklaşımla görmezden geliniyor. Oysa genelgede sağlık nedeniyle yanımda tutmak istediğim her araç ve eşya için doktor raporu gerekmektedir. Doktor tarafından yanımda bulundurmanın zorunluğu olduğu yönünde bir rapor verilmesi halinde sağlığım için gerekli araç ve eşya yanında bulundurabilirsin denilmektedir. Bu raporlar, hasta olan arkadaşlarımızda mevcut olmasına rağmen keyfi bir yaklaşımla görmezden gelinmektedir. Bu yaklaşımlar sonucunda yanımızda bulunan hasta arkadaşlarımızın epilepsi nöbetlerini ve diğer hastalıklarının tetiklemesine neden olmuştur” ifadelerini kullandı.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.