Osmanlı Ocakları’nın Bir Medarıiftiharı

0
2574

Erdoğan’ın Kuvva-i Milliye adını verdiği ırza geçme, cinayet gibi kriminal işleriyle tanınan ÖSO çeteleri dışında bir kuvvet daha var, Osmanlı Ocakları. Erdoğan taraftarı olan Osmanlı Ocakları 2005 yılında kurulmuş olup binlerce şubesi bulunmaktadır. Osmanlı Ocakları’nın Web sitesinde, Erdoğan’ın medya önünde tehdit ettiği Fatih Portakal’a karşı eylem yapacakları ilanı okunuyor. Sitede Fatih Portakal’ın ülkeyi karıştırmak amacıyla halkı sarı yeleklerle sokağa çıkmaya davet ettiği iddia edilirken kendilerinin bu davete karşı Fox TV önünde Türk bayraklarıyla eylem yapacakları duyurusu bulunuyor.

Osmanlı Ocakları İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Zeytinburnu Osmanlı Ocak’ları Başkanlığı yapan Bahri Örnek adlı “Vatansever” üzerinde birisi suikast silahı olmak üzere iki silahla ve sahte kimlikle yakalanmış. Haberi yandaş medya organlarından Milliyet gazetesinden öğrendik. Habere göre bu şahıs insan kaçakçılığından, cinayetten ve çete reisliğinden yargılanıyormuş. Hapisteyken bir yolunu bularak kendisini serbest bıraktırmayı başarmış. Ardından içkili bir şekilde havaya ateş açtığı için ise 21 yaşında bir Suriyelinin ölümüne de sebep olunca aranmaya başlamış. Haberde bu olayda kasıt olabileceği izlenimi de var. Bahri Örnek olayı başkasına yıkmak istediği halde nedense polis ona yardım etmemiş. Bahri Örnek’in hem uyuşturucuya karşı mücadele eden hem de uyuşturucuyla yakalanan bir insan olduğu görülüyor. Bilindiği gibi Osmanlı Ocakları uyuşturucuya karşı “Uyuşturucu ile Mücadele Vatan Borcudur, Namus Borcudur, Din Borcudur” sloganı ile uyuşturucuya karşı kampanya düzenlemektedir.

Bahri Örnek

Örnek’in bu şekilde yakalanması, en çok da kendisini böyle bir dönemde sahte kimlik kullanmak zorunda hissetmesi biraz şaşkınlık yarattı. Gazetedeki haber, “Özgür Suriye Çeteleri (ÖSO) adlı tecavüzcü katiller bile devletten maaş alıyorken Örnek nasıl oluyor da sahte kimlikle gezmek zorunda kalıyor ve hatta tutuklanıp basına haber oluyor?” soruları uyandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.