Erdoğan Hedef Gösterdi, Sanatçılara Soruşturma Açıldı!

0
1158

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedef göstermesi üzerine, tiyatro sanatçısı Metin Akpınar ile Erdoğan rejimine yönelik eleştirileri ile daha önce de yandaşların hedefi haline gelen Müjdat Gezen hakkında soruşturma başlatıldı.

Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programına konuk olan Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in ülkenin gidişatı ve Erdoğan rejimine yönelik sözleri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hedef gösterildi.

Metin Akpınar’ın programda söylediği, “Polarizasyondan ve kargaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek kavga dövüş olmaz, bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak, her faşizmin karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilir.” sözleri üzerine Erdoğan yargıya seslenerek “Bu ülkenin cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Şimdi git yargıda bedelini öde!” dedi.

İsim vermeden sanatçıları hedef gösteren Cumhurbaşkanı, “Bunlar sanatçı müsveddesi, yargıya hesabını versinler. Bunun bedelini ödeyecekler.” dedi.

Erdoğan’ın konuşmalarının ardından Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında “iç savaş ve darbe çağrısı” iddiasıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Soruşturma haberini ise yandaş Yeni Akit manşetlerinde hakaret ederek verdi.

Muhalif sözleri sebebiyle sanatçı Müjdat Gezen daha önce de hedef gösterilmiş, geçtiğimiz yıl sanatçının sahibi olduğu Sanat Merkezi kundaklanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.