Ekonomik Krizi Görmeyen Yandaş Gazete İntiharların Nedenini Açıkladı: İnanç Eksikliği ve Manevi Boşluk

0
858

Son günlerde yaşanan intihar olaylarının gerçek nedenini görmezden gelen yandaş Yeni Akit, “intiharları manevi boşluğun tetiklediğini” iddia etti.

İstanbul’da Fatih, Bakırköy semtlerinde ve son olarak Antalya’da yaşanan üç ayrı siyanür intiharı sonrası yapılan incelemeler, bırakılan mektuplar, akraba ve komşuların ifadeleri intiharların temel nedeninin ekonomik krizden kaynaklı içine düşülen çaresizlik olduğunu gözler önüne sererken, iktidarın sesi Yeni Akit sorumluluğu başka yerde arama çabasına girişti.

İntiharların yoksulluktan kaynaklandığı söyleyenlerin “seküler cenah” olduğunu ve algı operasyonu yaptığını iddia eden yandaş “gazete”, “Art arda gelen siyanür cinayetlerini politize edip ‘yoksulluk intiharı’ diye sunan seküler cenahın algı operasyonu elinde patladı.” ifadesini kullandı.

Avrupa ülkeleri ile Amerika ve Türkiye’deki intihar oranlarının karşılaştırıldığı haberde, “İstatistikler, malum çevrelerin ‘ekonomik buhran’ iddialarını yalanlıyor… ABD, Almanya gibi Batı ülkelerine ait intihar verileri, Türkiye’de son günlerde ‘intihar’ adı altında işlenen cinayetleri ‘ekonomi’ye bağlayarak siyasallaştırmaya çalışan çevreleri yalanlıyor. Yaşanan olayların arka planında, inanç eksikliği ve manevi boşluk var.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.