CEMAATİNİZE ALTERNATİF EĞİTİM VE DAYANIŞMA HAREKETİ SUÇSA

0
1385

Birçoğunuzun bildiği gibi 29 Kasım sabahı evlerimiz basıldı, kitaplarımıza, film ve müzik cd’lerimize, bilgisayarlarımıza el konuldu, sözde örgütsel dökümanlarımız toplandı. Ankara, Eskişehir, Denizli ve Bolu’dan dördü öğrenci yedi kişi gözaltına alındık. Dört günlük gözaltı süresi sonrası savcılık, mahkeme kurgusu ve hapishanedeyiz!
Son zamanlarda yabancısı olmadığımız operasyon ,tutuklama furyası bir kez daha karşımıza çıktı. Bizler tutuklanmadan bir kaç gün öncede Kadıköy Kültür Kafe sahibi arkadaşımız Doğan Can Baran İzmit’te  gözaltına alınıp tutuklandı. Hepimizin tutuklanma gerekçeleri tamamen yasal zeminde yürüttüğümüz eylem ve etkinliklerimizle telefon-internet görüşmelerimizden ibaret.
Geçtiğimiz Nisan ayında Ankara’ da ‘Yoksulluğa,Yolsuzluğa,Gericiliğe Karşı Eğitim ve Dayanışma’  şiarıyla düzenlediğimiz konser etkinliği, 2 Temmuz Sivas katliamı anmasına katılmamız, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mitingine katılamamız ,8 Ekim de KESK,DİSK,TMMOB ve TTB ‘nin düzenlediği ‘İnsanca Yaşam’ mitingine katılmamız ve 12 Eylül darbesi sonrası idam edilen yoldaşlarımız Ömer Yazgan, Erdoğan Yazgan, Mehmet Kambur ve Ramazan Yukarıgöz’ü anmamız, mezarlarını ziyaret etmemiz tutuklanmamız için gösterilen gerekçelerdi.
12 Eylül darbesiyle hesaplaşılacak , darbeciler yargılanacak diyerek referandum da utanıp-sıkılmadan ‘evet’ oyu isteyenler; darbe sonrası gözyaşı dökenler,idam edilen devrimcileri andığımız için bizleri tutuklatabiliyor.
2 Temmuz’ da Sivas’ta 37 kişiyi katledenler aradan geçen onca yıla rağmen bugün hala ceza bile almamışken , katliamı unutmadığını söyleyen, bu amaçla düzenlenen mitinglere katılan bizler  ‘terörist’ ilan ediliyoruz.
Ancak biliyoruz ki asıl terörist ellerinde silahlarla evlerimizi basanlar bizleri planlı-programlı sindirme politikalarıyla hapse atanlardır. Ve yine biliyoruz ki asıl hedef aldıkları cemaatçi, gerici, ezberci eğitime karşı alternatif olarak diyalog temelinde geliştirmeye çalıştığımız Eğitim ve Dayanışma Hareketimizdir. Eğitim ve Dayanışma kampanyası bağlamında düzenlediğimiz konserlerimizde işte bu sebeple yasadışı ilan edilmektedir.
Cemaatin sözde dayanışmasına alternatif bir dayanışma örgütlemek ‘ terör eylemi’ ve bizler de bu sebeple’ terörist’ ilan ediliyorsak kabulümüzdür. Öyleyse biz bugün de yarın da ‘terör’ eylemlerimize devam edeceğiz! Sizleri de bu ‘terör’ eylemlerimize davet ediyor tutuklu tüm arkadaşlarımızla dayanışmaya çağırıyoruz.
Tüm okurlarımıza ,arkadaşlarımıza Sincan Kadın Kapalı Hapishanesinden dostça selamlarımızı yolluyoruz.

MELTEM-REYHAN
Sincan Kadın Kapalı Cezaevi C-1

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.