CHP’de Lütfü Savaş tartışması: 12 Şubat’ta çözülecek, Savaş’ın yerine 3 isim gündemde

0
85

Hatay halkı tarafından adaylığı tepkiyle karşılanan, kendisinin ise bu tepkileri “provokasyon” olarak nitelediği Lütfü Savaş’ın CHP tarafından adaylıktan çekilip çekilmeyeceğine dair tartışmalar sürüyor. CHP, 9 Şubat’ta tamamlayacağını belirttiği aday mesaisini Lütfü Savaş nedeniyle yeni haftaya sarkıttı.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in çalışma grubu ana gündem maddesinin Hatay olacağı MYK toplantısını 12 Şubat günü gerçekleştirecek. Toplantıda son anketler ele alınacak ve Hatay hakkında bir karar verilecek.

Hatay için 3 isim gündemde

Savaş’ın adaylığının geri çekilip çekilmeyeceği tartışılırken CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için göstermesi olası yeni isme çevrildi. CHP Genel Sekreteri ve Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke ile CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel’in isminin MYK üyelerine sorulacağı bildiriliyor. 27’nci Dönem CHP Milletvekili Serkan Topal da masadaki seçeneklerden biri olacak.

12 Şubat’ta ilan edilecek

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hatay’da yaşanan protestolar üzerine yeniden yapılan anketin sonuçları doğrultusunda adaylığı geri çekilirse Lütfü Savaş’ın yerine belirlenen isim, 12 Şubat’ta kamuoyuna ilan edilecek.

Partinin Hatay krizi nedeniyle ertelediği aday tanıtım programı ise 18 Şubat Pazar günü düzenlenecek. Ankara Spor Salonu’nda düzenlenecek programa kadar CHP, seçim çevrelerindeki adaylarının tamamına yakınını belirleyecek. Program günü açıklanmayan adaylar ise 19 Şubat haftasında gerçekleştirilecek MYK ve PM toplantılarında netleştirilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.