ÇİFTLİK YOLU YETMEZ, AOÇ’Yİ HALKA VERECEKSİN!

0
1239

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) imar planlarını iptal edilmesi nedeniyle, Ankara Bulvarı’nın AOÇ içindeki tüm bağlantı yollarının kapatılacağını açıkladı. image

Belediye’den yapılan yazılı açıklamada, AOÇ ana planını iptal ettiren TMMOB’a bağlı Mimarlar, Peyzaj Mimarları, Şehir Plancıları, Orman Mühendisleri Odaları ve Ankara Barosu hedef gösterildi. “Mahkeme kararını uygulamak zorundayız” diyen yazılı açıklamada, bulvarın kapatılmasını da billboard, radyo ve televizyon programları ve afişlerle halka duyuracağı belirtildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamalarının ardından TMMOB’a bağlı odalar ortak basın açıklaması yaparak kararı değerlendirdi.

Açıklamayı yapan Şehir Plancıları Odası Ankara Şube Başkanı Emre Sevim, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gökçek’e, “Amaç odaları vatandaşın nezdinde hedef haline getirmektir. Madem hukuka bu kadar saygılısın o zaman aynı plan dahilindeki Kaçak Saray’ı mühürle, Ankapark’taki oyuncaklarını da al git” çağrısında bulundu. Ayrıca Sevim; “Bu rant hedefleyen bir yoldur. AOÇ arazilerini talan etmeye yönelik bir yoldur. Bu yol Ankaralılara ulaşım hizmeti vermeyi hedeflemiyor. AOÇ parçalayıp gelecekte ranta açılmasını hedeflemektedir.”    dedi.
image (1)

ODAK/ANKARA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.