“Darbe muhalefete yöneliyor!”

0
1457

akp-lilerin-gulen-i-oven-aciklamalarini-paylasti-tutuklandi-1469084761

Başarısız darbe girişiminin ardından OHAL ilan edilmesinin sonuçlarının ne olacağı birkaç örnekle görülmeye başlandı.

Zonguldak’ta bir vatandaş Facebook’ta yaptığı paylaşımlar nedeniyle tutuklandı.
CHP’li olduğu öğrenilen Cengiz Zaman isimli vatandaş, geçmişte Gülen’i öven AKP’lilerle ilgili bir görsel paylaştı ve ardından da tutuklandı.

AKP’yi deviremeyen darbe girişiminin ardından “Demokrasi Şölenleri”ne başlayan Erdoğancı güçler, AKP karşıtı kesimlere saldırmaya başladı.

Armutlu, Maraş, Gazi ve Sarıgazi’de Alevi mahallelerine saldırı girişiminde bulunarak ilk sinyallerini veren “Demokrasi Havarileri” son olarak bir vatandaşı, Facebook paylaşımı üzerine tutukladı.

AKP’lilerin Gülen’i öven açıklamalarını paylaştı tutuklandı!

Zonguldak’ta ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla akıl almaz bir tutuklama olayı yaşandı. Mahkeme, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının ve isminin geçmediği alıntı paylaşım ve sözler nedeniyle CHP Zonguldak İl Genel Meclisi üyesi ve Grup Sözcüsü Fikret Zaman’ın oğlu Turizmci Engin Zaman’ın tutuklanmasına karar verdi.


Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak İl Genel Meclisi üyesi ve Grup Sözcüsü Fikret Zaman’ın oğlu Turizmci Engin Zaman, Facebook’taki paylaşımları nedeniyle, Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla dün sabah saatlerinde jandarma tarafından gözaltına alındı.

Cagdasses.com’un haberine göre Zonguldak Adliyesi’ne getirilen Zaman, Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadenin ardından mahkemeye sevk edildi.

27403

Adliyeye sevk edilen Engin Zaman, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Adliye çıkışında kelepçeli ellerini gösteren ve ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ şeklinde sloganlar atan Engin Zaman, “Bu şereftir şeref, ben bununla gurur duyuyorum. Susanlara söylüyorum bu şereftir” dedi. Zaman, Beycuma Cezaevi’ne gönderildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.