Davutoğlu’nun Parti Kurucularından Hocaoğlu ÖSO’cu Çıktı

0
1533

AKP’li eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurduğu Gelecek Partisi’nin kurucular kurulu listesinde yer alan Alptekin Hocaoğlu’nun, Suriyeli cihatçıların çatı örgütü Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Koalisyonu’nun (SMDK) eski başkanı olduğu ve Suriye devleti tarafından terör suçlamasıyla arandığı ortaya çıktı.

Sputnik’in haberine göre, AKP ile yollarını ayıran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı’nda kurulan Gelecek Partisi Kurucular Kurulu listesindeki isimler şaşkınlık yaratıyor.

Listede Suriye Devleti tarafından aranan ve ÖSO’nun siyasi çatısı konumunda olan SMDK eski lideri Halid Hoca (Alptekin Hocaoğlu) da yer aldı. SMDK eski başkanı Halid Hoca’nın Suriye devleti tarafından terör suçlaması nedeniyle arandığı ortaya çıktı.

9 yıldır Türkiye’de yaşayan ve Türkiye vatandaşlığı alarak ismini Alptekin Hocaoğlu olarak değiştiren Suriye Türkmenlerinden Dr. Halid Hoca, 2015 yılında SMDK başkanlığı görevinde bulundu.

2016 yılında SMDK başkanlığından istifa eden Şam doğumlu Hoca, Ahmet Davutoğlu ile Suriye krizi nedeniyle defalarca görüşme yapmıştı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.