Demirtaş’a “Erdoğan’a hakaret”ten verilen 3 yıl 6 ay hapis cezası onandı!

0
667

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a 2015 yılında yaptığı bir açıklama sebebiyle AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada verilen hapis cezası onandı.

Demirtaş’ın 24 Arlaık 2015 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki konuşmasında “Cumhurbaşkanına hakaret” ettiği gerekçesiyle hakkında açılan davada aldığı 3 yıl 6 ay hapis cezası onandı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, alt mahkemenin değerlendirmesinde hukuka aykırı herhangi bir durumun olmadığını belirterek oy çokluğuyla karar verdi.

Evrensel’de yer alan habere göre, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, verdiği kararda “Yapılan yargılamaya, toplanıp karar yerinde gösterilen delillere, mahkemenin soruşturma sonuçlarına uygun olarak oluşan kanaat ve takdirine, incelenen dosya içeriğine göre, mahkemenin kararında usule ve esasa ilişkin herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığı, delillerde ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığı, ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğu, eylemin doğru olarak nitelendirildiği ve kanunda öngörülen suç tipine uyduğu, cezanın kanuni bağlamda uygulandığı anlaşıldığı” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.